Kriolipoliza – pogromca cellulitu. Jak wygląda zabieg? Cena i opinie

Cellulit to zmora nie jednej z nas, a walka z nim bywa bardzo męcząca, a wręcz wydaje się być walką z wiatrakami. Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z problemem jakim jest cellulit – niektóre mniej, a inne bardziej inwazyjne. Jak powstaje cellulit i na czym polega Kriolipoliza Freeze Sculptor?

Czy jest cellulit i skąd się bierze?

Cellulit to inaczej lipodystrofia stanu kobiecego, polegająca na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Jednymi z przyczyn powstawania cellulitu są zmiany hormonalne, ale również zła dieta czy brak ruchu. Cellulit często określa się mianem pomarańczowej skórki, spowodowane jest to podobieństwem cellulitu do faktury skórki pomarańczy. Tekstura skóry jest nierównomierna, a na jej powierzchni możemy zauważyć blizny. Powstawanie cellulitu dzielimy na 4 stadia. Stadium pierwsze to stadium, w którym pojawia się problem z elastycznością skóry. Stadium drugie to oprócz zmniejszone elastyczności skóry, zmiana barwy skóry na jaśniejszą oraz większa widoczność zachodzących zmian. Przedostatnie stadium czyli stadium trzecie polega na pojawieniu się wyczuwalnych w dotyku grudek, którym może towarzyszyć ból. Ostatnie, czwarte stadium to zdecydowanie wyczuwalne i widoczne większe grudki. Sposobów na cellulit jest wiele – od zmiany nawyków żywieniowych, odpowiedniej pielęgnacji czy zmożonej aktywności po zabiegi takie jak mezoterapia, drenaż limfatyczny, liposukcja czy kriolipoliza.

Czym jest Kriolipoliza?

Kriolipoliza w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularna, głównie ze względu na mniejszą inwazyjność w porównaniu do zabiegów takich jak liposukcja. Kriolipoliza to zabieg polegający na ochłodzeniu tkanki tłuszczowej w celu jej rozbicia. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na temperaturę dlatego też kriolipoliza tak dobrze się sprawdza w przypadku walki z cellulitem. Pod wpływem temperatury lipidy znajdujące się w komórkach tłuszczowych zostają uwolnione i przetransportowane do wątroby poprzez układ limfatyczny. Następnie zachodzą procesy metaboliczne dzięki którym lipidy są usuwane z organizmu, a pozostała tkanka zmienia swoją strukturę. Kriolipoliza nie ma wpływu na naczynia krwionośne czy nerwy dlatego też zabieg uważa się za bezpieczny.

Kriolipoliza Freeze Sculptor – efekty

Zabieg Kriolipolizy wykonuje się na partie brzucha, uda, ramiona czy łydki. Ze względu na to, że każda skóra jest inna i u każdej osoby cellulit wygląda inaczej ciężko jest określić ile zabiegów wystarczy aby zauważyć całkowitą poprawę. Wiele osób potwierdza, że już w pierwszym tygodniu po zabiegu można zauważyć pierwsze zmiany, jednak najlepsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach. Długość zabiegu wynosi około godziny, a sam zabieg należy do bezbolesnych.

Kriolipoliza Freeze Sculptor – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, również i w przypadku Kriolipolizy Freeze Sculptor należy zachować ostrożność. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciążą, karmienie piersią, rozrusznik serca czy implanty tkankowe, ale również krioglobulinemia, choroba Raynauda, otwarte rany czy miejscowe stany zapalne, przepuklina pępkowa oraz przepuklina pachwinowa. Osoby nieletnie oraz seniorzy jak i osoby, które cierpią na różne schorzenia wątroby powinny również uważać na zabieg jakim jest kriolipoliza.

Kriolipoliza Freeze Sculptor – jak przygotować się do zabiegu

Pamiętajmy jednak, że sam zabieg nic nie da jeśli nie zmienimy swoich nawyków. Aby uzyskać jak najlepsze efekty już w 2 tygodnie przez zabiegiem zmieńmy swoje nawyki. Zacznijmy od zmiany nawyków żywieniowych, ponieważ zabieg wymaga od wątroby dużego zaangażowania odstawmy alkohol i ciężko strawną żywność, zamiast tego postawmy na owoce i warzywa oraz pijmy więcej wody. Po zabiegu, przestrzegajmy diety i pijmy minimum 2 litry wody dziennie. Słuchajmy się zaleceń osoby przeprowadzającej zabieg w celu uzyskania lepszych efektów.

Kriolipoliza chociaż nie dla każdego będzie zabiegiem idealnym jest o wiele mniej obciążającym zabiegiem niż liposukcja, a jednocześnie przynosi efekty szybciej i skuteczniej niż wiele domowych sposobów.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest