Ile powinien trwać stosunek seksualny?

Badania i statystyki twierdzą, że przeciętny stosunek może trwać od 30 sekund do 45 minut, jednak średnia wynosi około 5 minut. Ponadto, dowiedzieliśmy się dla Was, że im starsza jest para tym stosunek staje się krótszy. Zapewne niektórzy z Was czasami dręczą się, jeśli zbliżenie skończyło się zbyt szybko lub trwało zdecydowanie za długo.

A więc do rzeczy!

Patrząc na to jak szeroki jest zakres statystyczny, jeśli się w mieścisz, nie masz się czym martwić. Jeśli jednak podczas stosunku wystąpi przedwczesny wytrysk bądź orgazm (u kobiet), nawet jeśli mieści się w granicach normy, ale mimo to wystąpi wcześniej niż dana osoba by sobie tego życzyła, warto wtedy zgłosić się do odpowiedniego specjalisty, który przy odrobinie cierpliwości i dobrej woli pomoże zlikwidować ten problem.

Powyższe statystki obejmują oczywiście wyłącznie długość penetracji. Jeśli dodać do tego tzw. Grę wstępną, można by wydłużyć ten czas nawet o kilka godzin, prawda? 😉
Jak widać, różnica pomiędzy 30 sekundami i 45 minutami jest tak duża, że nie można jednoznacznie i konkretnie stwierdzić ile stosunek seksualny trwać powinien. Jest to swego rodzaju cecha indywidualna każdej pary. Dlatego też nie warto pytać koleżanek i kolegów o długość trwania ich stosunku (co przecież jest typowym tematem wśród przyjaciół), a następnie zamartwiać jeśli Twoja wartość znacznie odbiega od tej, którą przedstawiła Tobie koleżanka.

Wiemy również, że zwykle obecność kondomu w żaden sposób nie wpływa na długość stosunku. Zadajesz sobie pytanie od czego zależy ta długość?

Cóż, głównie od obu współpracujących narządów płciowych. W zależność od długości i kształtu męskiego przyrodzenia oraz pochwy kobiety, a także ich wzajemnego dopasowania.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, stosunek seksualny powinien trwać tyle, by obie strony ostatecznie zostały usatysfakcjonowane i w pełni zaspokojone. Warto pamiętać, że w rzeczywistości seks to nie tylko penetracja, ale mnóstwo innych cielesnych przyjemności, które powinno się uwzględnić.

Ile powinien trwać stosunek seksualny?
5 (100%) 1 głosów