ZELIXA a poprawa metabolizmu. Sprawdzamy!

Sama dieta niskokaloryczna może nie przynosić przez długie tygodnie rezultatów w zakresie redukcji masy ciała człowieka. Dlatego dietetycy i lekarze mogą zalecić połączenie zdrowego żywienia ze środkami wspomagającymi odchudzanie. Takim lekiem jest Zelixa.

Czym jest Zelixa?

Zelixa to lek poprawiający metabolizm, dostępny w postaci tabletek powlekanych. Zalecana jest pacjentom dla wspierania efektów odchudzania, zwłaszcza w przypadku efektywnego leczenia otyłości lub nadwagi u pacjentów z dodatkowymi czynnikami ryzyka. Wskazaniem do zastosowania leku Zelixa jest brak pożądanych rezultatów przy odchudzaniu konwencjonalnymi metodami, czyli w momencie, kiedy za pomocą odpowiednio skomponowanej diety dana osoba nie zdołała schudnąć w stopniu wystarczającym, czyli co najmniej 5 kg w ciągu 3 miesięcy. Stosowanie leku nie powinno być autonomiczne, bez łączenia go ze zdrowym żywieniem niskokalorycznym i z aktywnością fizyczną. Powinno zaś stanowić część kompleksowego leczenia, pod kontrolą lekarza i dietetyka z doświadczeniem w walce z otyłością i nadwagą.

Skład Zelixy

W skład leku Zelixa wchodzi chlorowodorek sibutraminy. Sibutramina to substancja czynna, organiczny związek chemiczny, który hamuje łaknienie, dlatego zalecana jest do przyjmowania w trakcie leczenia nadwagi i otyłości. Mechanizm działania sibutraminy jest taki, że wychwytuje zwrotnie noradrenalinę, serotoninę i dopaminę. Nasila po posiłku uczucie sytości i zwiększa termogenezę (temperaturę ciała), co prowadzi do szybszej utraty masy ciała.

Jak stosować lek Zelixa?

Zaleca się zastosowanie doustne tabletek Zelixa na odchudzanie, przy czym biorąc tabletki należy je popić dużą ilością wody. To lekarz zadecyduje, jaką dawkę leku stosować w indywidualnym przypadku pacjenta. Nie należy stosować tabletek Zelica dłużej niż przez rok.

Czy leczenie lekiem Zelixa otyłości i nadwagi jest skuteczne?

U pacjentów stosujących lek Zelixa i zalecenia lekarza, zauważono znaczny ubytek zbędnej masy ciała. Producent leku wskazuje, że warunkiem szybszej utraty kilogramów jest połączenie leczenia sibutraminą, obecną w leku Zelixa z właściwymi nawykami żywieniowymi. W przeciwnym razie po odstawieniu leku dojdzie najprawdopodobniej do efektu jojo i ponownego zwiększenia masy ciała.

Nie zaleca się stosowanie leku Zelixa u osób starszych, u dzieci i młodzieży.

Kompletny ranking tabletek na odchudzanie

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *