Kolagen ranking – TOP5 najlepszych kolagenów

Kolagen jest jednym z najważniejszych budulców naszego ciała. Zapewnia nam napiętą, gładką, zdrową i sprężystą skórę, pozwala dłużej cieszyć się młodością. Jak osiągnąć efekt młodzieńczego blasku bez konieczności użycia skalpela? Wystarczy dostarczyć sobie odpowiednią ilość białka, jakim jest kolagen. Dzięki kolagenowi Twoje zmarszczki zostaną wygładzone, oparzenia i blizny zniwelowane, a skóra zregenerowana. Warto go przyjmować już w wieku 26 lat, ponieważ wtedy ilość kolagenu w naszym organizmie zaczyna się stopniowo zmniejszać.

Mamy wiele produktów na rynku farmaceutycznym i kosmetycznym zawierających kolagen. Niestety nie wszystkie firmy oferują produkt w pełni wartościowy. Warto sprawdzić źródło kolagenu (powinien być to hydrolizat kolagenu ze skóry ryb morskich) oraz jego zawartość (czy nie ma barwników, słodzików, aspartamu, itp.).

Kolagen możesz przyjmować w postaci tabletek, płynu oraz zewnętrznie na skórę. Niestety musimy być rozważni w wybraniu odpowiedniego preparatu, ponieważ w większości firmy farmaceutyczne fundują nam chemię i konserwanty, a kolagen znajduje się na dalekim miejscu w składzie. Tym samym nie podziała on znacząco na poprawę naszego zdrowia. Sprawdź, które firmy, oferujące kolagen w różnej formie są najbardziej godne polecenia.

1. DuoLife Collagen – kolagen do picia

Na pierwszym miejscu znalazł się preparat w formie płynnej. Oprócz łatwego przyjmowania kolagenu, proponuje nam jeszcze wachlarz innych cennych dla naszego zdrowia składników. Spożywając kolagen w płynie ułatwiamy jego wchłanianie się. Po okresie 6 godzin przeniknie on do tkanek, po 24 godzinach do skóry, a po 48 do stawów. Jeśli pijemy go systematycznie, możemy się spodziewać znaczącej poprawy naszego zdrowia już po krótkim czasie stosowania. DuoLife Collagen posiada w swoim składzie takie dobroczynne składniki jak m.in. owoce mango, kolagen morski, acerolę, skrzyp polny, pokrzywę, kwas hialuronowy. Preparat został wzbogacony formułą antyoksydantów, dzięki czemu skóra zachowuje jędrność i elastyczność, włosy i paznokcie są mocne i lśniące, a stawy i kości utrzymane w dobrej kondycji.

vitac mini

2. Kolagen Platinum Colway – kolagen na twarz

Dzięki kolagenowi Platinum możemy zadbać o naszą skórę od zewnątrz. Składa się on tylko z kilku kluczowych składników i jest w pełni bezpieczny w stosowaniu. Dzięki niemu nasza skóra jest aktywowana do produkcji własnego kolagenu, poprzez stymulowanie fibroblastów odpowiedzialnych za jego wytwarzanie. W preparacie znajdziemy jeszcze takie składniki jak: elastyna (utrzymuje sprężystość skóry) i kwas mlekowy (zapewnia skórze piękny koloryt).

platinum50

3. Noble Health Collagen – kolagen w tabletkach

Kolagen tej firmy jest suplementem diety, zawierającym przede wszystkim kolagen rybi oraz kwas hialuronowy, wzbogacony witaminami C i E, wyciągiem z pestek winogron oraz takimi pierwiastkami jak biotyna, cynk oraz selen. Kolagen i kwas hialuronowy pomagają utrzymać skórę jędrną i sprężystą, witaminy C i E chronią komórki przed stresem oksydacyjnym, z kolei biotyna, selen oraz cynk działają korzystnie na stan włosów i paznokci.

kolagen w tabletkach class a collagen 4. Kolagen NTC – kolagen w żelu

Kolejna propozycja przyjmowania kolagenu od zewnątrz. NanoTropoCollagen NTC jest aktywnym naturalnym kolagenem w postaci żelu. Skoncentrowany preparat idealnie nawilża skórę, wygładza oraz uelastycznia, wspomagając regenerację skóry oraz odnowę komórkową i opóźniając efekty starzenia. Warto zwrócić uwagę na przyjazny skład kosmetyku. W swoim składzie preparat posiada tylko cztery składniki: wodę, kolagen, kwas mlekowy oraz hialuronowy. Dzięki nim nasza skóra będzie odbudowana i optymalnie nawilżona.

5. Kolagen Olimp – kolagen na stawy

Olimp Kolagen Activ Plus to tabletki, w których znajdziemy hydrolizat kolagenu, wapń, magnez, a także witaminy C oraz B6. Jest on przeznaczony dla osób, które są szczególnie narażone na pracę fizyczną, są w czasie rehabilitacji i rekonwalescencji, a także dla dzieci w fazie rozwoju. Kolagen Olimp jest idealnym preparatem wzmacniającym stawy i ścięgna.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest