Keton Malinowy – odchudzanie z ketonem malinowym

Maliny to pyszne owoce sezonowe, które pozwalają na produkcję wielu przetworów, m.in. dżemów, soku malinowego czy także nalewki. Jednocześnie są one naturalnym źródłem ketonu malinowego – związku chemicznego, który korzystnie wpływa na proces odchudzania. Jak to możliwe?

Czym jest keton malinowy?

Pod pojęciem keton malinowy należy rozumieć organiczny związek chemiczny, którego źródłem mogą być maliny, a także borówki i jeżyny. Odpowiada on za specyficzny smak i zapach takich owoców leśnych. Od lat ten polifenol znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, gdzie nadaje żywności owocowy smak. Z jednego kilograma malin można wyodrębnić zaledwie 1-4 mg ketonu malinowego. To niewiele, ale substancja ta wykazuje wysoką skuteczność w walce z nadwagą i otyłością.

Odchudzanie z ketonem malinowym

Japońscy naukowcy dowiedli na drodze badawczej w 2005 roku, że keton malinowy rzeczywiście może przyczynić się do redukcji masy ciała przy odpowiednich warunkach, jakimi było prowadzenie przez pacjentów diety wysoko tłuszczowej. Ketony malinowe przyjmowane przez takie osoby przyczyniły się do obniżenia poziomu trójglicerydów w organizmie, co z kolei w sposób jak najbardziej pozytywny wpłynęło na redukcję masy ciała. Ketony chronią także wątrobę przed niebezpiecznym dla zdrowia zjawiskiem otłuszczenia. Keton malinowy przyspiesza naturalny metabolizm zachodzący w ciele człowieka, dlatego przyczynia się do szybszej utraty zbędnej masy ciała, ponieważ aktywuje procesy termogenezy, tj. podniesienia temperatury ciała człowieka. Substancje te wykazują działanie antyoksydacyjne, redukują apetyt, zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej i wody nagromadzonej w organizmie, jak i poprawiają jego ogólną odporność.

Suplement diety z ketonem malinowym

Przykładem środka na odchudzanie, w składzie którego znajdziemy ketony malinowe, jest produkt RaspberryKetone700. To suplement pochodzenia wyłącznie naturalnego, dlatego jest całkowicie bezpieczny dla osób odchudzających się. Ketony malinowe nie powinny być jednak przyjmowane przez pacjentów z nadciśnieniem, astmą czy przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.

Producent suplementu podkreśla, że zalecana dzienna dawka ketonów malinowych to 200 mg. Najlepiej więc przyjmować wysoce skoncentrowany ekstrakt w postaci tabletek, bowiem w 1 kg malin znajdziemy maksymalnie do 4 mg ketonów malinowych.

Kompletny ranking tabletek na odchudzanie

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *