Jak działają tabletki na odchudzanie? 3 najważniejsze skutki!

Decydując się na pomoc w odchudzaniu, często sięgamy po odpowiednie tabletki i suplementy diety. Czytamy etykietę, a tam pojawiają się nieznajome hasła, takie jak “zmniejszony apetyt”, “sprawny metabolizm” czy “spalanie tłuszczu”. Zastanawialiście się kiedyś co oznaczają te sformułowania i jak działają na nas takie preparaty?

By poznać ich działanie zerknijcie na nasze wyjaśnienie, w którym na podstawie rankingów, podamy najlepsze tabletki na odchudzanie.

1. Zmniejszony apetyt

Możemy jeść racjonalnie, regularne ćwiczyć i trzymać zaleceń lekarzy, ale to wszystko jest tym trudniejsze im dłużej i mocniej odczuwamy głód. Jednokrotne odmówienie sobie ulubionego dania to łatwizna, problem pojawia się gdy przez głód musimy odmawiać sobie na każdym kroku. Dlaczego tak się dzieje i o co właściwie chodzi z tym głodem?
Kiedy żołądek jest pusty lub pełny, przekazuje tą informację do naszego podwzgórza. To tam znajduje się ośrodek głodu i sytości, sygnalizujący nam, że pora na posiłek lub pora na zakończenie obiadu. Najprostszym sposobem by zmniejszyć apetyt to spowodować iż pokarm w żołądku utrzymuje się dłużej, jest wolniej trawiony, przez co nasze podwzgórze nie informuje nas o porze jedzenia. Tabletki, które nam to zapewniają mają w sobie dużo chromu i błonnika, który pęcznieje w żołądku i naturalnie go wypełnia. Tabletki African Mango, dzięki zawartości nasion mango, zawiera w swoim składzie naprawdę sporą ilość owego błonnika, który powstrzymuje nas skutecznie przed podjadaniem.

cwiczenia na odchudzanie 1024x768

2. Sprawny metabolizm

Metabolizm to tak naprawdę jeden z czołowych elementów, decydujących za nasze odchudzanie. Jest to szereg wielu przemian biochemicznych, które zachodzą w naszych komórkach. To jak wygląda ów metabolizm zależy w głównej mierze od nas – to jak żyjemy, co jemy, ile ważym, co pijemy. Najprostszym sposobem by zmobilizować nasz organizm (oprócz wysiłku fizycznego) to odpowiednia dieta. Często ostre przyprawy, takie jak np. chilli, która zawiera w składzie kapsaicynę, czy kofeina, powodują nagły przypływ energii dla naszych komórek. Kofeina, według badań, przyśpiesza nasz metabolizm o 11%. Dzieje się tak dzięki tzw. termogenezie (czyli zwiększeniu wydatku energetycznego), która występuje w wyniku spożywania wielu innych produktów, takich jak np.guarana, ostry pieprz cayenne czy jagody acai. Wszystkie te składniki znajdziemy np. w tabletkach Silvets, które oprócz porządnej dawki energii zmniejszają nasz apetyt i są w pełni naturalne. Podobne działanie zawdzięczamy tabletkom Green Coffee Plus, zawierające w sobie ekstrakt z zielonej kawy.

3. Spalanie tłuszczu

Jeden z najbardziej rozpowszechnionych opisów na wszelkich produktach dla sportowców. Ich działanie jest bardzo złożone i skomplikowane. Spalacze działają podobnie jak opisywana kofeina czy papryczka chilli – przyspieszają nasz metabolizm. Wszelkie produkty powodujące zwiększoną termogenezę o 15% przyczyniają się do spalania kilkuset dodatkowych kalorii. Po drugie, zadaniem spalacza tłuszczu, jest uwalnianie kwasów tłuszczowych z komórek tłuszczowych. Innymi słowy motywujemy nasze komórki by pozbyły się magazynu, który tak chętnie zapełniają. Uwolnione komórki nie mogą krążyć w naszym krwioobiegu, najlepiej by dostały się do naszych mięśni. Krótko mówiąc, preparaty tego typu, mają za zadanie mobilizować nasz organizm do sprawnego transportowania i metabolizmu komórek tłuszczowym, w taki sposób, by nie gromadził go w tkance i naszych biodrach. Najbardziej znanym jest naturalny spalacz l-karnityna czy zielony jęczmień, który znajdziemy w np. Green Barley Plus. Preparat ten dodatkowo zapobiega zaparciom i powstającemu cellulitowi. Równie wiele wartościowych składników np.witamin głównie z grupy D i E znajdziemy w popularnym spalaczu tłuszczu Trizer. Oprócz tego posiada w sobie ekstrakt z guarany, pieprzu czy skrzypu polnego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest