Ranking TOP5 dezodorantów do ciała. Czy wybrałaś najlepszy?

Jednym z najbardziej wstydliwych i niechętnie podejmowanych tematów podczas dyskusji jest nasza nadpotliwość. Prawda jest taka, że każdy z nas się poci – jest to naturalna ochrona dla warstw skóry, dbająca o chłodzenie organizmu, regulację temperatury i ochronę mieszków włosowych. Jednym słowem – dobrze jest się pocić. Problem pojawia się wtedy, gdy ta potliwość daje nam dużo powodów do niepokoju czy wstydu. Gdy czujemy się niekomfortowo i nieatrakcyjnie, dobrze jest zadbać o skuteczny dezodorant. Który z nich jest dobrym wyborem?

Nasze top5 znajduje się poniżej, a tymczasem skupmy się na składach produktów. Dezodoranty owiane są złą sławą, jakoby powodowały duże problemy skórne i zdrowotne. Wyróżnimy więc kilka składników które nie są pożądane i które powinny zapalić nam żółte światło.

  • ftalany – czyli substancje zakłócające poziom hormonów w organizmie. Obecnie powstają badania nad ich wpływem na raka piersi. Nie otrzymano jeszcze ostatecznych wyników
  • parabeny – składniki wchłaniane przez skórę, mogą powodować alergię skórną
  • glin – zatyka pory, hamując naturalny proces pocenia. Z pozoru produkt bardzo potrzebny w dezodorantach, w praktyce jednak jest bardzo inwazyjny
  • formaldehyd – bardzo alergogenny, może podrażniać drogi oddechowe i spojówki
    syntetyczne substancje zapachowe – powodują alergie i nie są wskazane dla osób o skórze wrażliwej lub atopowej

Ranking TOP5 dezodorantów

5. Nuxe – Dezodorant Roll On Long-Lasting

Nasz ranking otwiera francuska marka Nuxe, która słynie z produktów do pielęgnacji ciała. Jest to jeden ze skuteczniejszych dezodorantów bez alkoholu, który autentycznie radzi sobie z problemem nadpotliwości. Nie pozostawia żółtych lub białych plam na ubraniu, chroni przed nieprzyjemnymi zapachami i pielęgnuje skórę pod pachami. Zapach jest delikatny i nie kolidujący z perfumami. Cena ok 30zł.

4. Clinique- Antiperspirant-Deodorant roll on

Kolejną pozycją króluje marka Clinique, produkująca kosmetyki beztłuszczowe i bezzapachowe. Dezodorant tej marki sprawdzi się świetnie dla osób, które preferują produkty nie pachnące innymi nutami niż wybrane perfumy. Roll- on wchłania pot i zapobiega jego nadmiernej produkcji. Zapewnia świeżość bez uczucia mokrych partii ciała. Chroni, pielęgnuje i nie pozostawia śladu na ubraniach. Można stosować go codziennie. Cena za sztukę ok 60zł.

3.La roche posay – Physiologique dezodorant roll on

Na podium znajduje się jeden z naszych ulubieńców. Znów marka francuska, słynąca z kosmetyków dermatologicznych i wielokrotnie przebadanych. Ten konkretny skierowany jest do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skórnych. Nie zawiera w sobie alkoholu i aluminium, w tym również podrażniających soli. Zapewnia ochronę, pielęgnuje delikatną skórę, odświeża i zapewnia bardzo delikatny, lekko mydlany zapach. Badania kliniczne są udokumentowane, a produkt posiada rekomendację wielu dermatologów. Cena ok 30zł.

2.Vichy – 24Hr dry touch

Srebro wędruje do jednego z najsłynniejszych produktów marki Vichy. Dezodorant w kulce skierowany jest do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie posiada w składzie soli, aluminium, alkoholu i środków zapachowych, które mogłyby negatywnie wpływać na ciało alergików. Sam produkt skutecznie chroni, nawilża i zapewnia uczucie komfortu. Nie barwi zarówno białych jak i czarnych ubrań. Wielokrotnie ceniony przez konsumentów, ze względu na swoją skuteczność. Wart swojej dość wysokiej ceny, 40zł.

1.Biotherm – Deo Pure bez parabenów

Pierwsze miejsce i miano tego “najlepszego”, zyskuje dezodorant marki Biotherm. Jego działanie polega zarówno na wchłanianiu potu jak i minimalizowaniu jego powstawania. Nie posiada parabenów, alkoholu i substancji które mogły by uczulić wrażliwą skórę. Nadaje się do każdego typu cery, nawet dla tej alergicznej lub wysoko problematycznej. Zapach produkty jest wyjątkowo neutralny i delikatny. Nie koliduje z zapachem perfum i nie zostawia śladu na ubraniach. Wielokrotnie rekomendowany. Marka stawia na najbardziej możliwy naturalny skład, oparty na wodzie. Cena ok 70zł.

Ranking TOP5 dezodorantów do ciała. Czy wybrałaś najlepszy?
5 (100%) 3 głosów

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *