Qczaj i jego trening. Najważniejsze zasady treningu oraz motywacja

Qczaj jest zwany najzabawniejszym trenerem polek. Tak naprawdę ma na imię Daniel i popularność zyskał nie ze względu na profesjonalizm, ale właśnie poczucie humoru. Qczaj to kulturysta i trener personalny. Swoją działalność rozwija na YouTube, Instagramie, Facebooku i blogu. Tam zachęca Polaków do ćwiczeń i motywuje do treningów.

Qczaj fitness – trening ciała i życia

Qczaj w jednym z wywiadów powiedział, że denerwuje go to, co kobiety o sobie mówią. Według niego wiele kobiet jest sfrustrowanych, ponieważ nie mają w życiu zbyt łatwo. Zajmują się dziećmi, domem, pracują i dokształcają. Dlatego często brakuje im motywacji. Z tego powodu używa przy treningu okrzyku „ukochoj się!” – znaczy on nic innego, jak pokochaj siebie. Tu i teraz. Według Quczaja każdy człowiek jest wspaniały a w szczególności każda kobieta. Na co dzień pomaga pokonywać kompleksy i motywuje do treningnów – właśnie dlatego, że wierzy, że każda kobieta zasługuje na szczęście i radość w życiu. Według Quczaja dbanie o siebie powinno być przyjemnością, a nie karą. Dlatego stara się to przekazywać na swoich filmikach i poradnikach treningowych.

Qczaj Instagram – dobry sposób na motywację

Jeśli brakuje Ci motywacji do codziennych ćwiczeń, to warto odwiedzić Instagram Qczaja. Znajdziesz na nim mnóstwo autorskich filmików trenera, na których w zabawny sposób zachęca do treningów. Kilka najlepszych dowcipnych tekstów Daniela:

  • Matko Polko drogo. Przychodzi taki moment w twoim życiu, że już nie jesteś w ciąży. Ale wszystko ci ciąży…
  • Witojcie kohani […]. Jak mnie nie znocie, macie prawo mnie nie znać, choć zeh zadupcył cały internet, no to mnie własnie poznajecie…
  • Cwic, cwic, a nie bedziesz majtopasów potrzebowała…

Qczaj – trudna przeszłość nie musi być przeszkodą

Qczaj swoją osobą pokazuje, że ciężka przeszłość wcale nie musi być przeszkodą w posiadaniu fajnego i wymarzonego życia. Sam nie miał łatwo. Przyznaje się do tego, że jest DDA – czyli Dorosłym Dzieckiem Alkoholika. Dlatego wszystkim bardzo się przejmuje i przeżywa kilkakrotnie razy mocniej niż inni. W życiu sam sięgał po alkohol – nie zawsze było u niego kolorowo. Jednak przeszedł kilka terapii uzależnień i dzięki temu teraz jest trzeźwy – a także robi to, co kocha. Mimo że jego dzieciństwo było pełne przemocy i alkoholu, to teraz realizuje się w pełni i pomaga w tym innym osobom. Dlatego, nawet jeśli nie masz łatwego życia, to pomyśl o tym, że sławny trener Qczaj też nie miał łatwego startu. Jednak swoją postawą udowodnił, że pracą da się osiągnąć każdy cel.

Qczaj – najlepsze treningi

Jednym z popularnych treningów – Karny QCZAS – jest idealny na głupoty, którymi zaprzątasz sobie głowę. Ćwiczenia wykonuj przez 30 sekund, a następnie rób 10 sekund przerwy. Trener nie podaje dokładnej liczby serii – możesz ich zrobić tyle, ile chcesz.

Pierwsze ćwiczenie to podpór przodem. Następnie dotykaj po kolei prawą ręką lewego barku i potem lewą ręką prawego barku. W następnym kroku dotknij dłonią kolana i potem na zmianę. Drugie ćwiczenie polega na wykonywaniu pompki tricepsowej z przenoszeniem ciężaru z prawej na lewą. Trzecie ćwiczenie to bieg w podporze. Jeśli potrzebujesz dokładniejszego wyjaśnienia ćwiczeń i chcesz je zobaczyć w praktyce to koniecznie zajrzyj na stronę Qczaja. Jego trening na pewno Cię zmotywuje!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *