Porozmawiajmy o: Sposoby na codzienne picie wody!

Seria “Porozmawiajmy o…” to zbiór najczęściej powtarzających się i najbardziej trudnych pytań, na które chętnie odpowiemy w poniższym materiale.

“(…) Wszędzie słyszy się, że picie wody jest konieczne w odchudzaniu. Właściwie co daje picie wody i jak się do tego przekonać? Wolę soki, pije dużo herbaty, po niedługim czasie woda mi się nudzi i nie mogę się przemóc, by do niej wrócić. Jest jakiś sposób by regularnie ją pić i by nabrać nawyku wypijania tych słynnych 2 litrów?”

Podzielmy sobie ten temat na 3 części, bowiem każdy z nich jest ważny i zasługuje na parę słów wyjaśnień.

1.Picie wody a odchudzanie

Tak, picie wody wpływa na to jakie efekty podczas odchudzania osiągniemy. Dlaczego? Przede wszystkim pobudza metabolizm, redukuje poziom cholesterolu, poprawia i przyspiesza trawienie, powstrzymuje apetyt i pomaga dostarczyć wszystkie niezbędne substancje do narządów.

Natomiast picie wody z cytryną, na czczo, uwalnia toksyny z organizmu i poprawia funkcjonowanie wątroby i układu moczowego. Zalecane jest zwłaszcza osobom przechodzącym detoks. Pamiętajmy aby pić ją podczas treningów, by zminimalizować ryzyko skurczów, bólów kręgosłupa czy zasłabnięć i odwodnienia. Picie wody efekty daje szybciej niż myślimy, jeśli połączymy ją z ćwiczeniami i zbilansowaną dietą.

2.Ile wody dziennie pić

W pytaniu padła magiczna, znana już wszystkim liczba 2 litrów. To niestety mit, którego nie należy się sztywno trzymać. Pamiętajmy, że oprócz picia wody dostarczamy płyny w postaci posiłków, zup czy sosów. Nie zapominajmy o tym i liczmy je również do dziennego bilansu. Dlatego też, powszechnie uważa się, że powinniśmy pić 1ml wody na 1 zjedzoną kalorię. Łatwiej nam będzie też obliczyć zapotrzebowanie jeśli odniesiemy się do wagi ciała – 1kg to równoważność 30ml wypitych płynów. Wniosek? 2 litry powinny pić osoby ważące ok 60kg.

3. Jak pić wodę?

No właśnie, przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii – jak pić wodę? Wbrew pozorom jest to trudne zadanie, zwłaszcza dla osób, które dotychczas nie wyrobiły sobie tego nawyku. Najłatwiej jest odstawić i pobyć się z domu wszystkich napojów słodkich, gazowanych czy kalorycznych, które będą nas kusić po posiłku. W momencie kiedy nie mamy nic innego niż woda, co oczywiste, sięgamy po nią chętniej. Pamiętajmy również, że woda – wodzie nierówna. Znajdźmy taką, która nam najbardziej odpowiada smakowo. Nie wybierajmy tej gazowanej, jeśli mamy problemy z układem pokarmowym. Decydujmy się na tą z dodatkiem magnezu, jeśli dużo ćwiczymy. Gdy już znajdziemy najlepszą wersję – nie bójmy się dodawać do niej mięty, cytryny, truskawek, bazylii, kawałków arbuza czy miodu. Każda wersja będzie zdrowa i inna, a dzięki temu – nie znudzi nam się tak szybko. Dodatkowo, do pomocy, możemy wpisać w wyszukiwarce google hasło “aplikacja picie wody”. Znajdziemy wiele propozycji, które będą nam ilustrować wypite litry, oraz przypominać o kolejnej, koniecznej szklance. Polecamy zwłaszcza wersję na Androida o nazwie “Przypomnienie wypij wodę”.

Pamiętajmy, że zarówno zbyt małe jak i zbyt duże picie wody, może przyczynić się do jej gromadzenia. Jeśli budzimy się opuchnięci, nasze łydki są ciężkie i nabrzmiałe, a waga pokazuje dodatkowe kilogramy, to znak, że potrzebujemy pomocy. Najłatwiejsze sposoby na pozbycie się wody to sprawdzone, organiczne i bezpieczne tabletki, zwiększona aktywność fizyczna i przebadanie pod kątem poziomu hormonów. Tabletki powinny być oparte na naturalnym składzie, najlepiej na wyciągu z roślin takich jak np. pokrzywa czy korzeń mniszka. Dobrze, jeśli oprócz tego, suplementy wspierają metabolizm tłuszczów i dostarczają witamin.

Related Posts

  1. To przypomnienie picia wody to dobra sprawa, mam ustawione i na biurku w pracy sobie butelkę cisowianki postawiłam, bo herbata czy sok z kantyny to jednak nie to samo. Kawę też powoli ograniczam, ale jest ciężko jak się 4 dziennie wypijało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *