Pocztex Kurier48 – sprawdzamy czy warto wybrać ten sposób dostawy!

Żyjemy w czasach, w których chyba już wszystko zatwierdzane jest wirtualnie. Zamówić online można produkty spożywcze, ubrania, meble i inne środki według potrzeb klientów. Bardzo ważnym aspektem przy zakupie poszczególnych rzeczy są przesyłki. Każdy kto choć raz kupował przez internet musiał zmagać się z decyzją o wyborze transportu i jednocześnie zaufać danej instytucji. Wszyscy przecież chcemy, by zamówione przez nas przedmioty zostały dostarczone do domu w całości, szybko i bez żadnych uszkodzeń.

Pocztex Kurier48 – co oferuje i na czym polega usługa?

Pocztex Kurier48 odpowiedzialny jest za przesyłkę i dostarczenie wszelkich towarów zamawianych przez osoby fizyczne, przedsiębiorców i przemysłowców. Oferowany jest przewóz szklanych i kruchych wyrobów, ważnych dokumentów, ładunków handlowych, a nawet żywych roślin. Zawartość produktów może być ubezpieczona w cenie usługi do 1000 zł. Gwarantuje wysyłkę paczek do 30 kilogramowej wagi. Serwis jest mobilny – świadczone usługi są na terenie całej Polski, a okres dostarczenia paczek wynosi tylko 2 dni.

Jak wygląda procedura zamówienia oraz dostarczenia paczki?

Na początku trochę teorii : przesyłkę można nadać przez aplikację eNADAWCA, bądź na Poczcie Polskiej, która świadczy usługą Pocztex Kurier48. Dostawy są rozporządzane indywidualnie, na podstawie umów i harmonogramu ustalonego przez usługobiorców. Dni i godziny odbioru paczki dopasowywane są do godzin pracy i oczekiwań klientów. Przesyłkę kurier odbiera bezpłatnie po dokonaniu zlecenia usługi drogą elektroniczną lub telefonicznie.  Nadawca może nadać przesyłkę bez opakowania lub częściowo opakowaną, jeśli wysłane rzeczy nie są narażone na uszkodzenie.

Paczki dostarczane są do domów klientów choć oferowany jest również odbiór na dowolnej wybranej przez siebie Poczcie Polskiej, bądź w placówkach pocztowych. Pocztex Kurier48 śledzenie dostaw umożliwia kontrolę i monitorowanie przesyłek wirtualnie, przez platformę online. Status przebiegu wysyłki zawsze jest widoczny dla konsumentów. Jak sama nazwa wskazuje doręczenie przesyłki powinno nastąpić do trzeciego dnia roboczego po nadaniu, od poniedziałku od piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Niestety rzeczywistość często wygląda inaczej, o czym świadczą negatywne opinie klientów. Termin dostarczenia paczki to definitywnie największy minus firmy, ale o tym wspomnimy na końcu.

Warto podczas zamówienia kuriera uzupełnić szczegółowe dane kontaktowe adresata – dzięki temu można uzyskać informację przez wiadomość SMS bądź e-mail o postępie dostarczenia przedmiotu.

Pocztex Kurier48 oferuje szereg dodatkowo płatnych możliwości:

 • Doręczenie do 90 minut
 • Doręczenie do 8:00
 • Doręczenie do 9:00
 • Doręczenie do 12:00
 • Doręczenie na wskazaną godzinę
 • Doręczenie po godzinie 17:00
 • Doręczenie do rąk własnych
 • Doręczenie we wskazanym dniu
 • Odbiór/doręczenie w sobotę
 • Odbiór w punkcie
 • Ostrożnie
 • Pobranie
 • Potwierdzenie doręczenia albo zwrotu
 • Potwierdzenie odbioru
 • Sprawdzenie zawartości
 • Wartość
 • Wielopaczkowość
 • Odbiór/doręczenie 20:00 – 7:00
 • Odbiór/doręczenie w niedzielę/święto

Jak sami widzimy mamy wiele możliwości do wyboru. Niestety wraz z nimi musimy liczyć się z dodatkową opłatą.

Pocztex kurier48 a reklamacja

Warto w tej części wspomnieć o reklamacji, która przysługuje po trzecim dniu roboczym, licząc od dnia następnego po dniu nadania. Reklamację mamy prawo wnieść w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi. Możemy to zrobić w każdej placówce pocztowej lub drogą elektroniczną.

Zgodnie z przepisami reklamację możemy wnieść nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia nadania przesyłki. Poczta Polska reklamację rozpatruje w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania reklamacji.

Opinie Konsumentów

Wypowiedzi klientów świadczą o różnorodności usług nadanych i odebranych. Zdania są podzielone na negatywne i pozytywne. Częste uwagi prowadzone są do deklarowanej przesyłki 48 godzinnej. Nie każdy otrzymał przesyłkę o czasie ustalonej przez usługę Poczty Polskiej. Nie zawsze również widniała informacja o dostarczonym produkcie w podanych przez siebie danych kontaktowych.

Przeglądając fora niestety rzucający się zarzut niedostarczenia przesyłki w terminie dyskryminuje firmę kurierską. To bowiem jeden z najważniejszych punktów decydując się na wybór tego a nie innego kuriera. Klienci podkreślają, że ich zamówienie często kilka dni ‘leżało' w sortowni. Dodzwonienie się do Infolinii w celu zgłoszenia problemów także graniczyło z cudem. Wymienione punkty sprawiają, że klient jest zostawiony sam sobie, niestety zmuszony podporządkować się terminom dostarczenia przesyłki przez kuriera.

Co ciekawsze wiele zarzutów pojawiło się w kierunku kompetencji osób zatrudnionych przez firmę. Kurierzy wielokrotnie zdając sobie sprawę, że nie zdążą z przesyłką konkretnego dnia wysyłali do klienta sms z informacją, że nie zastali nikogo we wskazanym miejscu dostarczenia przesyłki. Wiadomość okazywała się nieprawdziwa, co potwierdzały osoby, który cały dzień oczekiwały na przesyłkę w domu. Te zarzuty niestety są trudne do udowodnienia, dlatego składając reklamację możemy liczyć się z odrzuceniem wniosku.

Ważne wskazówki przy zamówieniach

Pocztex Kurier48 pobraniowy polega na uiszczeniu kwoty przy odbiorze. Opłata podlega zwrotowi gdy usługobiorca sprawdzi zawartość paczki przy otrzymaniu jej od kuriera. Osobisty odbiór paczki w punkcie obniża koszty dostawy. Każdy ma prawo sprawdzić zawartość przesyłki, by uniknąć na wszelki wypadek późniejszych reklamacji.

Na szczęście dzięki dużej konkurencji w bardzo łatwy sposób możemy porównać oraz dobrać najbardziej korzystną dla nas opcję dostawcy. Podobnie sprawa tyczy się kosztów nadania paczki oraz ukrytych dodatkowych opłat. Dobrym rozwiązaniem zamówienia produktu lub jego nadania są trwające promocje np. Allegro Smart, który poprzez jednorazową roczną opłatę przy zamówieniu powyżej 40 zł dostajemy bezpłatną przesyłkę kurierską wysokiej jakości. Także Inpost oferuje usługi, które umożliwiają odebranie przesyłki w paczkomacie bez konieczności oczekiwania na kuriera w dowolnej godzinie przez okres 3 dni. Wybór należy do Ciebie!

Related Posts

 1. Krystyna Kozak says:

  Pocztex Kurier-nie dostarcza w terminie-wysłałam paczkę 20 sierpnia-mamy 24 sierpnia i paczka znajduje się w WER-Warszawa- a 21 sierpnia tam dotarła-opłaty pobierane są wysokie ,a usługa nie terminowa.

  • Pocztex 48 czekam na przesyłkę już 7 dni lezy w sortowni i nawet nie drgnie .wyslana przesyłka była 10 .12.2019 i dzisiaj jest 16.12.2019 a przesyłki nie ma na infolinię nie mozna się dodzwonić .PORAŻKA!!!!!

    • U mnie to samo. Paczka wysłana ze sklepu w poniedziałek rano, nadal w sortowni, na infolinię nie da się dodzwonić. :/ Nigdy więcej nie skorzystam z usług kuriera poczty, bardzo się zawiodłam.

    • Nigdy więcej….. dziadostwo i oszustwo. 48 godzin. Paczla utkneła w jakimś porcie przeładunkowym. Trzeba mi było posłychać młodszego brata że omija ich z daleka.

 2. ostatni raz zamowiłem przez pocztex 48 paczka lezala u mnie w miscie 2 dni i szystko trwala 96 g wiec powino sie nazywac 2 razy 48 bylo bylo by uczciwiej na moje pytanie odpowiedz skoro pan widzial ze przesylka lezy u nas trzeba bylo zadzwonic napewno cos bysmy z tym zrobili

 3. Nigdy już nie skorzystam z usług POCZTEX-u. Orżnęli mnie na ponad sto złotych uznając normalną prostokątną paczkę o typowych wymiarach jako przesyłkę niestandardową i naliczyli kosmicznie wysoką opłatę, POCZTEX to porażka!

 4. Nie polecam. Nadejście przesyłki – 2018-10-04 06:16 czwartek-WER Zabrze, powinna być dostarczona następnego dnia w piątek do Rudy Śląskiej, niestety leżakuje w Zabrzu gdzie przeleży przez piątek i cały weekend. Zdarza się to nie pierwszy raz.

 5. Nigdy więcej .Przesyłka nadana 15 -10 zŻyrardowa trafiła na 2 dni doWarszawy 1dzień sortownia. Potem do Łodzi na 1 dzień następnie na 2 dni do Komornik teraz jest. 2 dzień Warszawa. Pocztek kurier 48 to lipa iściema

 6. Paczka nadana w Tarnowskich Górach we wtorek(30.10.) 31 .10 leżała w Zabrzu, wpadło święto zmarłych-ok.W piatek paczka przekazana kurierowi,który nawet nie raczył zadzwonić na domofon i w systemie wisi ze jest awizo,nawet w skrzynce go nie ma.Nie polecam.

 7. Co mnie podkusiło żeby wybrać Pocztex Kurier 48? Jedno wielkie dziadostwo. Paczka utknęła w jakiejś sortowni od prawie tygodnia. W nazwie powinno być 48dni. Nigdy więcej pocztexem. Szybciej na piechotę bym to dostarczył.

 8. Chciałabym się zapytać czy ja jako osoba prywatna mogę wybrać formę dostawy allegro Pocztex Kurier 48 pobraniowy? Zaznaczam iż nie jestem przedsiębiorcą. Bo gdzieś czytałam iż takie formy dostawy mogą wybrać tylko przedsiębiorcy działający na allegro?

 9. Jak te gamonie chcą konkurować z pozostałymi kurierami. To jest porażka, leżakowanie w sortowniach, co to jest? To totalna ściema.Paczka już,, idzie,, czwarty dzień!

 10. Kurier Pocztex nie dostarczył przesyłki mimo, że byłem w domu. Dostałem powiadomienie sms, że jest awizo. Kurier odrzuca połączenie. Paczka waży 8kg, muszę po nią iść 1,5 km. Nr tel. do kuriera 887 602 789. Nigdy więcej Pocztexu!!! Biuro obsługi nie odbiera telefonu przez 1h 10 min.

 11. Tak działa Pocztex Kurier 48

  Nadanie przesyłki 2018-12-12 13:27 UP Będzin 1
  Wysłanie przesyłki 2018-12-12 19:33 UP Będzin 1
  Nadejście przesyłki 2018-12-12 21:21 WER Zabrze
  Wysłanie przesyłki 2018-12-14 17:42 WER Zabrze
  Nadejście przesyłki 2018-12-14 21:35 WER Wrocław
  Wysłanie przesyłki 2018-12-15 09:25 WER Wrocław
  Nadejście przesyłki 2018-12-15 13:07 UP Zgorzelec 1
  Wielka Porażka .Szkoda zdrowia. Może jutro ktoś się obudzi ??????????????????????

 12. U mnie wyglądało to tak:
  Nadanie 2018-12-27 16:18 DER Zielona Góra
  Wysłano powiadomienie sms 2018-12-27 16:30 Centralna Baza Danych ZST
  Wysłanie przesyłki 2018-12-27 16:59 DER Zielona Góra
  Nadejście 2018-12-27 20:13 WER Komorniki
  Wysłanie przesyłki 2018-12-27 23:40 WER Komorniki
  Nadejście 2018-12-28 07:18 WER Olsztyn
  Wysłanie przesyłki 2018-12-28 10:32 WER Olsztyn
  Nadejście 2018-12-28 12:00 UP Iława 2
  Wysłanie przesyłki 2018-12-28 12:30 UP Iława 2
  Nadejście 2018-12-28 14:21 UP Lubawa
  Przygotowano do doręczenia 2018-12-28 14:37 UP Lubawa
  Dostarczono do punktu odbioru 2018-12-28 15:16 Sklep Żabka

  Zjawiłem się w Żabce po odbiór po godzinie 16 dnia 28-12 i okazało się że jej tam nie ma jeszcze, i tu zaznaczę że UP Lubawa znajduje sie na tej samej ulicy ok. 50 metrów od punktu odbioru.

 13. Ten kurier to totalna porażka możecie pomarzyć że przesyłka zostanie dostarczona do domu, jedynie co to zostanie dostarczona na najbliższą pocztę i będziecie musieli na nią zasuwać, odradzam i omijać szerokim łukiem bo koszt nie mały a do tego trzeba gdzieś po nią łazić, konkurencja za 10-15zł (a czasem nawet i mnie) dostarcza do domów !

 14. U mnie dzisiaj podobnie. Pocztex Kurier 48 ten rodzaj przesyłki ma być dostarczony do domu adresata ! Czekałam cały dzień wiedząc, że przesyłka jest w doręczeniu. Wieczorem przyszedł SMS, że przesyłka jest awizowana. Nadmieniam, że wcale nie jest ciężka ok. 1 kg. Ludzie to jest skandal, to są nagminne praktyki kurierów Poczty Polskiej. Jak będziemy milczeć jakość usług nie ulegnie zmianie.

 15. NIE POLECAM Pocztexu, są bardzo nieuczciwi.
  Jako sklep internetowy dostawalismy horrendalne faktury po miesiącu, dwóch od momentu odbioru paczki przez klientów za dopłaty do paczek.

 16. Paczka wysłana 4 marca w Zielonej Górze do Poznania szła 3 dni, całe 130km. Tego samego dnia wieczorem była w WER Komorniki pod Poznaniem skąd 5 marca powinna trafić do punktu odbioru. Niestety zamiast dostarczyć do punktu odbioru w Poznaniu paczka pojechała do WER Lisi Ogon pod Bydgoszczą. Na pytanie dlaczego tam dotarła odpowiedź byłą zadziwiająca:
  “W usłudze Pocztex kurier 48 przesyłki doręczane są najpóźniej do trzeciego dnia roboczego po dniu nadania, od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy pod warunkiem nadania do godziny 15:00 w placówce pocztowej uzgodnionej w ramach zawartej z Pocztą Polską pisemnej umowy. Przesyłki niestandardowe doręczane są maksymalnie do czwartego dnia roboczego.”
  Z powyższego wyjaśnienia poczty wynika że liczba 48 w nazwie usługi oznacza 96 godzin.

 17. Nadanie 2019-03-04 15:48 DER Zielona Góra
  Wysłano powiadomienie sms 2019-03-04 16:00 Centralna Baza Danych ZST
  Wysłanie przesyłki 2019-03-04 17:04 DER Zielona Góra
  Nadejście 2019-03-04 20:26 WER Komorniki
  Wysłanie przesyłki 2019-03-05 23:31 WER Komorniki
  Nadejście 2019-03-06 02:33 WER Lisi Ogon
  Wysłanie przesyłki 2019-03-06 18:14 WER Lisi Ogon
  Nadejście 2019-03-06 21:09 WER Komorniki
  Wysłanie przesyłki 2019-03-07 07:51 WER Komorniki
  Nadejście 2019-03-07 08:44 FUP Poznań 50
  Do odbioru w placówce 2019-03-07 11:14 FUP Poznań 50
  Awizo – przesyłka do odbioru w placówce 2019-03-07 11:16 FUP Poznań 50
  Wysłano powiadomienie sms 2019-03-07 11:25 Centralna Baza Danych ZST
  Odebrano w placówce 2019-03-07 16:19 FUP Poznań 50

 18. kurierzy Pocztexu nie dostarczaja paczek pobraniowych do klienta od razu powiadamiaja sms ze paczka jest awizowana .Tak jest w krakowie.Czy pocztex zwroci nam opłaty kurierskie skoro samaodbieram paczkęn na poczcie?

 19. Myślałem, że nazwa wzięła się stąd, że w 48h doręczają przesyłkę, ale dałem się nabrać, bo nawet w wysłanej wiadomości jest info, że 3 dni robocze na doręczenie mają. Więc “48” w nazwie prawdopodobnie oznacza prędkość paczkowozu poza terenem zabudowanym ^^

  • Brawo Ty! Zabawny komentarz ale jakze prawdziwy. Ja uwazam ze przez miasto to na wozkach przewoza zeby je znowu na te samochody zapakowac aby mogly jechac 48/h

 20. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!! TO SĄ JAJCA ( …nie wielkanocne !!!) OLEWC ICH – DOŁOŻYĆ KASĘ I WYSŁAĆ KONKURENCJĄ

  Historia Twojej przesyłki
  17.04.2019 09:44 –
  Nadejście przesyłki

  WER Komorniki

  17.04.2019 04:35 –
  Wysłanie przesyłki

  Centralna Sortownia

  09.04.2019 22:24 –
  Nadejście przesyłki

  Centralna Sortownia

  09.04.2019 16:40 –
  Wysłanie SMS dla przesyłki

  09.04.2019 16:25 –
  Nadanie przesyłki

  PP Kielce T101

  CZYLI W DOBRYM UKŁADZIE DOSTANĘ JUTRO 18.04.2019 CZAS DOSTARCZENIA 9 DNI !!!!

 21. Sz. Państwo,
  nie polecam nikomu korzystania z firmy kurierskiej Pocztex kurier 24. Firmy takie jak DPD , DHL szanują swoich klientów, dostarczają na czas przesyłki ponieważ z klientów żyją. Natomiast Pocztex kurier 24 ma dosłownie w dupie klienta. Ja na ważną przesyłkę czekam już 5 dni a wiem że w sortowni w Pruszczu Gdańskim leży od 10 maja 2019 od godz. 5 rano. Przesyłka została nadana 9 maja 2019 r. Żadnej informacji, żadnych telefonów tylko SMS-y. Zadzwoniłem dzisiaj do kuriera kiedy dostanę przesyłkę to usłyszałem, że ok. 18.00. Do tej pory jestem uziemiony w domu i czekam aż pan kurier łaskawie dotrze do mnie. NIE POLECAM KORZYSTANIA Z USŁUG POCZTEXU A WRĘCZ ODRADZAM !!!!!!!!

 22. Najgorszy możliwy kurier. Paczka nadana w Krakowie w poniedziałek pojechała do Łodzi (gdzie leżakowała 4 dni) po czym wróciła do Zabrza (tam znowu leżała) a teraz czekam bo już dwa dni jest 10 km od adresata i kuriera jak nie było tak nie ma! Tragedia

 23. Nie polecam..paczka 3 dzien lezy w jakims magazynie WER Warszawa nic sie nie dzieje.Poczta polska to chyba jeszcze w sacach komunistyczbych jest.Powinni ta firme oddac w prywatne rece moze dopiero zaczely by dzialac!

  • Shk; W Polsce Ludowej poczta działała bez zarzutu.Przesyłki wozili pociągami listonosze na rowerach i list szedł dwa dni.Dzisiaj w dobie komputerów, samolotów,autostrad przesyłki idą nawet dwa tygodnie.Dawniej poczta była jedyna na rynku,teraz ma mnóstwo konkurentów i nie może się ogarnąć,Zamiast robić to co trzeba,sprzedają gacie i gazety,szok.

 24. Mieliśmy z żoną wczoraj otrzymać przesyłkę za pośrednictwem Pocztex Kurier48. Czekaliśmy cały dzień w domu, a po południu otrzymałem SMS, że przesyłka jest awizowana, bo rzekomo nikogo nie było w domu ( Internet pełen jest zresztą doniesień na temat kłamstw tych kurierów odnośnie nieobecności adresatów ). Była tam również informacja, że paczka jest do odebrania w placówce pocztowej w Andrespolu do dn. 3 lipca br. Gdy żona udała się tam w dniu dzisiejszym, poinformowano Ją, że przesyłka jest niedostępna, awizo jest wynikiem pomyłki systemu, a kurier dziś dostarczy paczkę. To było następne kłamstwo, nikt się dzisiaj, oczywiście, nie zjawił, mimo ze znowu czekaliśmy cały dzień. Pracownica placówki pocztowej poinformowała również, ze miała już wiele takich reklamacji od rana. Aplikacja śledzenia paczek informuje, że przesyłka została przesłana gdzieś do placówki PP w Łodzi na Al. Włókniarzy. Bałagan w tej firmie jest porażający. Jeśli nie wiedzą, jak dostarczać przesyłki, niech zajmą się czymś, co nie wymaga myślenia np. kopaniem rowów ( nie, żebym nie doceniał dobrych fachowców w tej dziedzinie… ). Chociaż przy ich indolencji wszędzie mielibyśmy dużo nikomu niepotrzebnych dziur, za które znów trzeba by zapłacić
  Zalety:
  Zero zalet
  Wady:
  Wad jest tak dużo, że nie dałbym rady wymienić ich do rana. Jednym słowem: dno dna

 25. Powinni zmienić nazwę na Pocztex Awizo 60, bo obecna wprowadza klientów w błąd sugerując, że paczka dotrze w 48h pod wskazany adres.

 26. Ze niby dostarczaja w dwa dni!?!!! Smiechu warte! Nigdy nie dostarczyli w tym czasie. Ja czekam na przesylke od 26 czerwca (a jest 1lipca) lezy przygotowana do doreczenia i cisza. Na infolini nic nie potrafia powiedziec niz to co ja widze na stronie. Nie polecam korzystania z tej opcji wysylki jesli jest jakas inna forma.

 27. Nie polecam. Paczka wysyłana do mnie 18.06 , dzisiaj jest 6.07..przesylka utknęła na WER Warszawa i nie wiem na co czeka. Dwukrotnie złożona reklamacja ze strony nadawcy i moje trzy skargi, brak odzewu, nie polecam !!

 28. Dosłownie paczka jest w mieście obok (15 km odległości nie mam jak tam dojechać). Paczka powinna być w moich rękach już 3 dni temu…
  Mam nadzieję że nie będzie to wyglądało tak jak ostatni raz.Wtedy paczka doszła do mnie po 10 dniach, a myślałem że jak kurier 48 to będzie tu w 48 godziny a nie w 48 dni.

 29. Największy szajs jaki istnieje. Każda paczka opóźniona. I jeszcze stwierdzenie, że skoro paczka jest zabrana przez kuriera po 15.00 to jakby była nadana następnego dnia, tak jakbym miał wpływ kiedy kurwier ją odbierze….
  Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
  Nadanie 2019-07-02 15:26 UP Ostrów Wielkopolski 2
  Wysłano powiadomienie sms 2019-07-02 15:45 Centralna Baza Danych ZST
  Wysłanie przesyłki 2019-07-02 17:43 DER Ostrów Wielkopolski
  Nadejście 2019-07-02 20:13 WER Komorniki
  Wysłanie przesyłki 2019-07-02 23:25 WER Komorniki
  Nadejście 2019-07-03 06:26 WER Warszawa
  Przygotowano do doręczenia 2019-07-06 04:14 WER Warszawa

 30. Dno na potężna skalę… Siebie nie szanują o klientach nie ma co wspominać przykre…w pewnym momencie czas kurierom najwidoczniej staje w miejscu. Pieniążki to przytulaja szybciej niż sami oferują swój czas dostawy. Pozdrawiam zarazem ozieble żegnam

 31. Witam. Niestety nie polecam. Przesyłka jedzie już dwa miesiące, i jeszcze nie dotarła do klienta.
  Klient dziś zrezygnował z zakupu a ja zostałem bez niczego. Złożyłem reklamację i nie uwierzycie jakich dokumentów oczekują. Oczywiście oni mają czas.
  Nie wiem co dalej będzie.

  • Nigdy w zyciu przez tą firmę żadnej przesyłki nie wyśę, przesyłka nie dotarła na czas, a jak wydzwaniałam z zapytaniem to tylko słyszałam ze sortownia nie dała odpowiedzi, paczka dotarła po tygodniu gdzie jeszcze trzeba samemu było odebrać, gdzie kurier miał ją dostarczyć, jeden smród bo to żywność była, syf i nic więcej.Brawo

 32. Minął właśnie tydzień od nadania przesyłki, a przesyłka dalej leży w jakimś magazynie w Warszawie. Jakaś totalna porażka! Ostatni raz dałem się nabrać tym oszustom. Ostatni relikt komuny – Pocztę Polską należy definitywnie zlikwidować.

 33. Nie polecam. Zamówiłam przesyłkę na firmę w której pracuję, z racji tego że mamy dwa oddziały podałam adres na którym ja jestem, jednak kurierowi chyba nie chciało się dostarczyć przesyłki na adres który był podany dostarczył ja na inny oddział

 34. Nie polecam. Czekałam 10 dni. Paczka ruszyła z Warszawy dopiero po interwencji meilowej. Kurier zasugerował, że mam ją sama wnieść bo jest duża. Kiedy powiedziałam, że jestem w ciąży odpowiedział : to świetnie, wlozy Pani na plecy. Kolejna sugestia, że za wniesienie powinnam zapłacić ekstra, bo to moja wina, że wozek zamawiam kurierem… Masakra jakaś. Jakość usług jak to w poczcie polskiej.

 35. Pocztex48 to zupełna porażka. Za dostarczenie przesyłki na odl. 25 km. zapłaciłam 35 zł. Przesyłka miała być dostarczona następnego dnia, tak przynajmniej zapewniała pani na poczcie, dotarła za cztery dni. Na piechotę było by szybciej. ODRADZAM KAŻDEMU!!!.

 36. NIE POLECAM !!!
  porażka jeśli ktoś liczy na szybkie dostarczenie paczki to z pewnością nie Pocztex

  Posted 2019-09-03 16:30 PP Kraków K104
  SMS notification sent 2019-09-03 16:45 Centralna Baza Danych ZST
  Package sent 2019-09-06 05:27 Centralna Sortownia
  Item arrived 2019-09-06 11:37 WER Warszawa
  Processing for delivery 2019-09-06 13:09 WER Warszawa
  Handed over for delivery 2019-09-09 05:43 WER Warszawa

 37. Katastrofa i oszustwo. Kurier 24. Paczka nadana 5 dni temu brak informacji od kuriera ani firmy gdzie aktualnie sie znajduje się przesyłka. Nigdy więcej Pocztex …

 38. To sa jakieś żarty!!!!!!!paczka leży sobie w jakiejś centralnej sortowni od kilku dni i nic się nie dzieje,wtedy kiedy trafiła do sortowni to już powinna być dostarczona do moich rąk,poczekam do jutra JEŚLI nie zadzieje się nic,zwyczajne paczka wróci do nadawcy,skoro płacę za pocztex48,to nie będę czekać ponad tydzień na dostarczenie,zwyczajne olewanie klientów!!!!!!!!

 39. Nigdy niczego nie dostarczono mi do domu chociaż za to płacę już składałam skargę zwłaszcza że Pan kurier kłamał że był u mnie(jestem osobą niepełnosprawną) od rana czekam na paczkę i dostaje smsa że do odbioru na poczcie. To jakiś chory żart nie firma kurierska!!!!

 40. Mój apel do kupujących NIE KUPUJCIE U SPRZEDAWCÓW , KTÓRZY WYSYŁAJĄ TOWAR FIRMĄ KURIERSKĄ POCZTEX KURIER 48. Kurierzy tej firmy nie dostarczają przesyłek pod wskazany adres, tylko od razu wiozą do placówki. Moja przesyłka wysłana z miejscowości Wschowa o godz. 14:14 w Warszawie była już następnego dnia o godz. 8:58. O godz. 10:34 dostałem SMS-a, kurier podejmie próbę doręczenia, o godz.13:55 kolejny SMS przesyłka awizowana, odbiór następnego dnia w Urzędzie Pocztowym. ( Historia przesyłki 13:43 Awizo 13:52 Awizo 13:59 Odbiór w placówce ) Cały dzień byłem w domu i tego samego dnia o godz. !5 odebrałem paczkę. WNIOSEK: kurier nawet nie próbował doręczyć przesyłki, tylko od razu zawiózł do Urzędu Pocztowego.

 41. Zamówiłem paczkę poprzez allegro, która została nadana 20 września.
  Dziś jest 26 a nada nic do mnie nie dotarło.
  Gdy sprawdziłem śledzenie przesyłki okazało się, że paczka tkwi od 24.09 gdzieś w warszawie.
  Nie polecam tej firmy!!! Nie dajcie się nabrać!

 42. Status przesyłki:
  Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
  Nadanie przesyłki 2019-10-08 17:27 UP Mirsk
  Wysłanie przesyłki 2019-10-09 06:49 UP Lubań Śląski 1
  Nadejście przesyłki 2019-10-09 13:01 WER Wrocław
  Wysłanie przesyłki 2019-10-09 16:45 WER Wrocław
  Nadejście przesyłki 2019-10-10 00:03 WER Warszawa
  Paczka od 10-10-2019 jest na sortowni w Warszawie . Dostarczenie planowane na 14-10-2019r.
  To nie Firma kurierska tylko nazwa . Do firmy dostarczają nam towar takie Firmy kurierskie jak DPD . DHL.GLS zamawiam towar do godz. 15.00 to na drugi dzień jest towar dostarczony. Totalna porażka . Jeżeli zobaczę że zakupiony towar ma dostarczyć Pocztex to nie zakupię .Tą Firmę kurierską omijać będę wielkim kołem.
  NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 43. Przesyłka zniszczona i awizowana ponoć przez adresata. Tylko, że adresat nic nie wie, że próbowano ją doręczyć. A może wogóle nie próbowano, bo jak zniszczona to nie odbiorą. Więc lepiej napisać że adresat odmówił przyjęcia.

 44. To jest najgorsza firma pod słońcem. 3 raz zamawiam tego kuriera i 3 raz paczka idzie 11 dni!!!! W dzisiejszych czasach to jest nie do przyjęcia

 45. Nigdy wiecej pocztexu says:

  Chcialbym jedynie dopisac do negatywnych uwag. Pocztex na miare obecnej wladzy. Obydwapo jednych pieniadzach i efektach dzialania. Nigdy wiecej Pocztexu. Pozdrawiam

 46. Składam skargę! Do najwyższych w tej badziewnej żenującej Poczcie!!! Brak słow. Przeciągabie, kłamstawa i nie odbieranie połączeń. Maxymilian S.

 47. Pocztex to kpina !!! Kurier 48 idzie, czy może raczej pełznie do mnie już szósty dzień. Zadzwoniłem na infolinię, gdzie poinformowano mnie że 48 to tylko nazwa, a nie czas dostawy. Kiedyś tak było, ale zmienił się regulamin i to już nieaktualne. Skandal ! Pocztex to “dno”, popłuczyna po komunizmie, oni nigdy nie dorosną do wolnego rynku.

 48. Nigdy więcej. Z Warszawy do komornik 1 noc w komornikach się zatrzymała wg ich śledzenia kurier ja otrzymał i chyba jeździł z nią 5 dni .po czym została awizowana i że do odbioru na poczcie na 2 dzień poszłam paczki nie ma kuriera nie było nawet w systemie poczty nie wprowadzona .dzwonię na centrale tego głupiego przewoźnika A oni że paczka jest w komornikach i zostanie przkeana na pocztę pytam czemu na pocztę skoro kuriera u mnie nie było A ponoć ma ta paczkę przy sobie .jeden glupszy od drugiego. Paczki są nie dostarczane na czas giną gdzieś po drodze bądź w ogóle nie dojeżdżają. Niestety to jest kolejna sytuacja. Niestety sprzedający korzystają ale teraz będę się pytać czym wysyłają jeśli firma pocztex napewno nie zamówię nic !!!

 49. jak reklamować ?! gdy w trakingu(sledzenie przesyłek) wpisują próby dostarczenia których wcale nie było oszuści ,cały czas byłem koło domu ,a wpisali nieudaną próbę dostarczenia (chyba ”myślą”—-oni myślą że próbują dostarczyć) to jest jawne unikanie odpowiedzialności przed reklamacją,bez żadnych konsekwencji ,ale co tam mamy dobrą zmianę i wiele takich państwowych dóbr

 50. Po raz kolejny kurier nie przyniósł paczki do mieszkania, choć domownicy byli. W system wpisał, że zostawił awizo, co też nie jest prawdą. Złożę reklamację dla zasady, choć oczywiście nic to nie da, firma ma to gdzieś.

 51. Po raz wojny kurier nie dostarczył przesyłki.
  Niby były 3 awiza.
  Dzisiaj przesyłkę odeslalu do nadawcy.
  Oczywiście że kuriera nie było u mnie ani razu. Jestem na chorobowym więc cały czas jestem w domu. Dzisiaj dzwoniłam na infolinię ale oczywiście żadnej konkretnej informacji. Odsylalu mnie ci chwilę do innego oddziału ni i oczywiście nic nie załatwiłam.

 52. Ostatni raz. Dostałam smsa o dostarczeniu przesyłki i siedziałam w domu od 13tej, żeby nie przegapić kuriera. Strata czasu bo gość miał ważniejsze sprawy a jutro Mikołaj i nie będzie prezentu na czas :/ :/
  NIGDY W ZYCIU !!!

 53. rozczarowana says:

  Poczta Polska nazwą Pocztex Kurier24 i Pocztex Kurier48 wprowadza w błąd! Czekałam na paczkę 4 dni. Przez dwie doby paczka była “przerzucana” nocami z jednego Terminala Przeładunkowego do drugiego Terminala Przeładunkowego. Nazwy enigmatyczne i tajemnicze, nic nie wyjaśniające klientowi. Gdzie w końcu jest paczka? ??? Po ty czasie dzwonię na infolinie. Okazuje się, że jestem … 20 w kolejce oczekujących. Nic to. Zależy mi. W końcu jest połączenie. Pani konsultantka na temat, gdzie jest moja paczka, może mi powiedzieć tyle, ile sama wiem, że w terminalu przeładunkowym. Chociaż nie! Wiem więcej – dowiedziałam się, że terminal to sortownia HA!
  Zapytałam o czas doręczenia i wtedy poinformowano mnie, że usługa Kurier24 ma termin doręczenia dwa dni robocze a Kurier48 to 3 dni robocze, ale tylko jeśli paczkę nadano do godziny 15-tej. Jeśli później to dolicza się jeszcze dzień na dostawę, czyli tak na prawdę to jest to usługa 72- i 96-godzinna! Biorąc pod uwagę czas dostawy to żadna usługa kurierska, tylko ściema.
  STANOWCZO ODRADZAM usługi Pocztexu!

 54. Jak to piszę jest 6 grudnia, godz. 14.33, czyli paczka 4 dni w drodze (3 dni leży w terminalu przeładunkowym Warszawa). Żałosne.
  ———————-
  Przygotowano do doręczenia 2019-12-02 15:20 UP Krosno 2
  Zarejestrowano 2019-12-02 15:20 UP Krosno 2
  Nadanie 2019-12-02 15:40 UP Krosno 2
  Wysłano powiadomienie sms 2019-12-02 15:50 Centralna Baza Danych ZST
  Wysłanie przesyłki 2019-12-02 20:42 UP Krosno 2
  Nadejście 2019-12-02 23:28 Terminal Przeładunkowy
  Wysłanie przesyłki 2019-12-03 15:37 Terminal Przeładunkowy
  Nadejście 2019-12-04 03:02 Terminal Przeładunkowy

 55. TRAGEDIA ! ! !
  Pocztex48 paczka zamówiona do punktu.
  Nadanie
  2019-12-03 19:15
  Wysłanie przesyłki
  2019-12-03 19:37
  Dziś jest 2019-12-09 godzina 14:00 i dalej ten sam komunikat. Nigdy Poczty Polskiej!

 56. po raz kolejny niezadowolona says:

  Nigdy więcej kuriera pocztowego! po raz kolejny to samo. Kurier nie dociera i nawet nie próbuje, ogranicza się do wpisu – nikogo nie zastano, pozostawiono awizo. Całe trzy dni czekania w domu, żadnego awizo, telefonu ani smsa. Wyjaśnienie Poczty Polskiej ? Zero. Pobierają opłaty za kuriera 48, a paczki trzeba się domagać (sic) w placówce pocztowej, pani w okienku bardzo niechętna, bo musi szukać wśród bardzo wielu paczek. Dziwne, w dobie konkurencji, że Poczta Polska jeszcze
  nie straciła prawa do tej usługi. Mnie , jako klienta , straciła na pewno.

 57. Zdegustowana says:

  Nigdy więcej kuriera z pocztexu. Kurier nawet nie podjechał do domu, czekałam dwa dni w domu i dostaje info, że paczka została awizowana,a on nawet nie był pod drzwiami… czyste i jawne oszustwo.

 58. Przesyłkę o numerze 00259007738978206081 kurier pocztexu z Olsztyna zostawił w nieznanym mi miejscu. Nie otrzymałam od niego żadnej informacji. Komunikat otrzymany po kliknięciu śledź przesyłke informuje, że paczka jest w sklepie żabka, bez podania adresu. Olsztyn to 150 tys miasto i jest w nim kilkadziesiąt sklepów żabka. Takie “dostarczanie” przesyłki jest skandaliczne i niezgodne z regulaminem świadczenia usług

 59. Status przesyłki:
  Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
  Nadanie 2019-12-11 15:48 UP Sieradz 2
  Wysłano powiadomienie sms 2019-12-11 16:05 Centralna Baza Danych ZST
  Wysłanie przesyłki 2019-12-11 17:12 UP Sieradz 2
  Nadejście 2019-12-11 19:57 Terminal Przeładunkowy
  Wysłanie przesyłki 2019-12-11 23:20 Terminal Przeładunkowy
  Nadejście 2019-12-12 03:06 Terminal Przeładunkowy
  Wysłanie przesyłki 2019-12-17 04:48 Terminal Przeładunkowy
  Nadejście 2019-12-17 13:29 Terminal Przeładunkowy

 60. Porażka. Paczkę wysłano do mnie 13.12.2019r i do dzisiaj 20.12.2019r leży na sortowniach. Dodzwonić się nie można na infolinię poczty zawszę słyszę że jestem ponad dwudziesty w kolejce do rozmowy z konsultantem. Już nigdy nie skorzystam z usług poczty polskiej.

 61. Nigdy nie skorzystam z tak daremnej firmy przewozowej nie polecam wybierania POCZTEX 48. Czekam dwa tygodnie na ważą przesyłkę która leży w terminalu przeładunkowym i ani drgnie,pozdrawiam wszystkich co skorzystali z tej nieodpowiedzialnej firmy.

 62. 16.12.2019, 11:50
  Przesyłka jest w drodze do odbiorcy
  23.12.2019, 10:00
  Wysłanie SMS dla przesyłki (w: Centralna Baza Danych ZST)
  23.12.2019, 07:15
  Wydanie doręczycielowi (w: WER Warszawa)
  23.12.2019, 07:09
  Wprowadzenie do księgi oddawczej (w: WER Warszawa)
  18.12.2019, 11:30
  Przyjęcie z ładunkiem (w: WER Warszawa)
  18.12.2019, 01:04
  Wysłanie z ładunkiem (w: WER Pruszcz Gd.)
  16.12.2019, 21:17
  Przyjęcie z ładunkiem (w: WER Pruszcz Gd.)
  16.12.2019, 17:27
  Wysłanie z ładunkiem (w: UP Słupsk 2)
  16.12.2019, 15:48
  Przyjęcie z ładunkiem (w: UP Słupsk 2)
  16.12.2019, 15:01
  Wysłanie z ładunkiem (w: FUP Słupsk 12)
  16.12.2019, 11:50
  Wysłanie SMS dla przesyłki (w: Centralna Baza Danych ZST)
  16.12.2019, 11:30
  Przesyłka została nadana
  16.12.2019, 11:30
  Nadanie (w: FUP Słupsk 12)

  LIPA jakich mało nigdy wiecej nie skorzystam z usług POCZTEX 48 w chuj z nimi

 63. Pocztex 48 powinien się nazywać Pocztex 148… Przesyłka dużo opóźniona nie dotarła na święta i stała nieruchomo w Łodzi przez kilka dni. Nie polecam, duuuuży negatyw, szkoda nerwów…

 64. Nie ma co sobie nimi du..y zawracać. Nędza jakich mało.
  Śledzisz przesyłkę i co ? – tylko ciśnienie podnosi.
  Przesyłkę o przekazaniu do dostarczenia podają razem z informacją o awizowaniu, czyli kilka godzin później.
  Jak masz awizo to trzeba iść na pocztę w kolejkę i to w godzinach pracy poczty.
  Przyjemność z tego większa jak do tej poczty ma się 15 km.
  Taniej i bez stresu odbierać w InPost paczkomacie 24/24. Czas na odbiór kilka dni ale można odebrać przy okazji a nie specjalnie jechać i stać w kolejce.

 65. Kurier poraszka dzwoni z pod innego numeru domu i pisze sms awizo placisz za przesylke a musisz po nia jechac nie polecam a na poczcie niema nawet zeby napisac na ich temat poraszka

 66. Anna Lewandowska says:

  POCZTEX to jedna wielka KPINA!!! Zamówione prezenty na Wielkanoc kwitną na poczcie z informacją że problem z dostarczeniem, a ja koczuję na przesyłkę dwa dni od 9-19. A kurier widmo był i nie mógł dostarczyć. KPINA nigdy więcej.

 67. W moim przypadku kurier dostarczył przesyłkę do domu, oczywiście nie w 48 godzin, ale nie to było dla mnie najważniejsze. Paczka doszła uszkodzona, czego nie zauważyłam od razu przy odbiorze, ale 5 min później. Prasowalnica w środku uszkodzona – 4 pęknięcia na częściach pastikowych, co oznacza że pudłem ważącym 11 kg rzucali, bo nie chciało im się podnieść. Telefon do kuriera – jeśli było bez opcji Ostrożnie, to nie mozna tego reklamować. Bez opcji Ostrożnie mają jak widać prawo dostarczyć wszystko w stanie złomu. Prasowalnica nie dała się naprawić, części nie do zakupienia, użytkowanie z popękaną obudową może grozić porażeniem prądem. Powinni wypłacić odszkodowanie, zobaczymy jak to będzie. Spodziewam się najgorszego.

 68. Kurier zmienił punkt dostarczenia z Żabki na UP. W żabce mogłem odebrać o każdej porze zaś w UP następnego dnia. Po co podajemy punkt odbioru? Skoro Pocztex wie lepiej gdzie dostarczyć.

 69. W moim przypadku paczki są zawsze na czas, jednak pod zupełnie innym adresem (co prawda takie samo imię i nazwisko), 10km ode mnie. Zdarza się to dosłownie za każdym razem. Czy oni nie dostarczają przypadkiem po adresie? Wtf?

 70. Wkurzona klientka says:

  Nie korzystajcie z tej firmy!!!!! Banda idiotów!!!! Czekałam w domu cały dzień na przesyłkę a dostałam informację że została awizowana do punktu gdzie według nich jest punkt pocztowy a w rzeczywistości tam stoi biedronka i żadnego punktu tam nie ma!!!!!! Domagam się swojej przesyłki bo inaczej się wami zajmę!

 71. Paczka nadana w poniedziałek przelezala do srody ,w srode zekomo nadana i wyslana piatek lezy w sortowni w polowie drogi DNO

 72. Jak większość odradzam jakąkolwiek współpracę z pocztexem i w ogóle pocztą polską. Tą firmę powinno się już dawno zamknąć a personel wysłać na szkolenie dobrego zachowania i obsługi klienta. Niestety, chcesz poczuć się jak w PRL-u ? Idź na pocztę…
  Zerknijcie do regulaminu pocztex24. Czas dostarczenia przesyłki to 48h. Czy to nie jest oszustwo??? Moja paczka kurier48 została nadana 4grudnia. Mamy 23 grudnia a paczka leży gdzieś w Polsce…

 73. Paczka, która miała być dostarczona w ciągy 3 dni do Anglii, przez prawie 3 tygodnie krąży między placówką nadania, a terminalem przeładunkowym. Pominę fakt, że w ogóle nie powinna zostać przyjęta z powodu wstrzymania nadawania paczek do tego kraju. Dwie interwencje na infolinii to nadal za mało aby paczkę wysłać lub zwrócić. Ze strony poczty oczywiście żadnej informacji. Do tego jakaś absurdalna cena, niby za ekspresowe dostarczenie. Tragedia! Najgorsza firma kurierska z jakiej kiedykolwiek korzystałam!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *