Płukanie ust olejem czyli oczyszczanie organizmu

Technika płukania ust olejem jest niezwykle prosta i wymaga on nas poświęcenia zaledwie 20 minut dziennie. Najlepiej wykonywać ją rano, po uprzednim wypiciu szklanki wody. Pomoże to w wytwarzaniu śliny i lepszemu rozprowadzeniu się oleju, a co za tym idzie, dokładnemu oczyszczeniu jamy ustnej. Jest to szczególnie ważne miejsce na mapie ciała. Różnego rodzaju bakterie i grzyby przedostają się do wnętrza naszego organizmu głównie poprzez usta.

Co daje płukanie ust olejem?

Płukanie olejem pomaga zniwelować wiele chorób, związanych nie tylko z problemami dziąseł i przyzębia. Regularne wykonywanie tej prostej czynności pomoże również w oczyszczeniu całego organizmu z toksyn i pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry, która stanie się gładsza. Płukanie ust olejem to także dobry sposób na wybielenie zębów i odświeżenie oddechu.

Wywodząca się z Ajurwedy, czyli starożytnej medycyny indyjskiej, technika płukania ust pomaga pozbyć się wielu schorzeń, które swój początek mają w jamie ustnej. Przedostające się przez nią bakterie infekują cały organizm, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Osoby borykające się z problemem chorych dziąseł są szczególnie narażone na przyszłe problemy z artretyzmem, odczuwaniem bólu stawów i utratą gęstości kości. Innymi poważnymi konsekwencjami mogą być kłopoty z układem nerwowym i pokarmowym, a nawet większe ryzyko ataku serca i udaru mózgu.

Zdrowe zęby i dziąsła to zmniejszone ryzyko rozwoju chorób. Olej skutecznie pozbywa się zalegających na zębach i pomiędzy nimi bakterii, oczyszcza dziąsła a tym samym nie pozwala na przedostanie się toksyn i drobnoustrojów do organizmu. Płukanie ust olejem pozytywnie wpływa na poprawę kondycji naszego ciała wewnątrz i na zewnątrz. Zapalenie zatok, przemęczenie, bóle głowy i pleców – przy regularnym stosowaniu metody, problemy te odejdą w zapomnienie. Płukanie olejem jest również zalecane osobom, które chcą pozbyć się dolegliwości skórnych, takich jak: egzema i trądzik.

Jak płukać usta olejem?

Wybór oleju to sprawa indywidualna, zależna od preferencji smakowych (dla początkujących zaleca się dodanie kilku kropelek soku z cytrusów, by zniwelować specyficzny smak oleju). Ważne jest, by wybrany przez nas rodzaj był przede wszystkim nierafinowany i organiczny. Możemy wykorzystać lniany, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy lub inny. Dwie lub trzy łyżeczki wlewamy do ust i płuczemy około 20 minut. Należy pamiętać, że olej ma właściwości bakteriobójcze. Zbiera z naszych zębów i dziąseł wszystkie zalegające drobnoustroje i grzyby, dlatego po dokładnym opłukaniu ust nie można połykać płynu. Po wypluciu substancji dodatkowo płuczemy usta wodą. Czynność powtarzamy 2-3 razy dziennie, przez dowolnie wybrany okres czasu – do momentu ustania zwalczanych dolegliwości (np. przy problemie bólu pleców) lub po uzyskaniu zadowalających efektów (bielsze zęby).

Płukanie ust olejem czyli oczyszczanie organizmu
5 (100%) 1 głosów