Olejek pomarańczowy – skuteczny sposób na cellulit?

Olejek pomarańczowy jest pomocny w leczeniu wielu dolegliwości, jednak znajduje również zastosowanie w kosmetyce. Jest także wykorzystywany w aromaterapii. Dla wielu kobiet ważne jest jego działanie antycellulitowe.

Olejek pomarańczowy – sprawdzamy, czy sprawdza się w walce z cellulitem

Olejek pomarańczowy uzyskuje się ze skórek dojrzałych pomarańczy. Można to zrobić za pomocą wielu metod, jednak najczęściej stosowane jest wytłaczanie na zimno. Olejek posiada wiele ważnych właściwości, które spowodowane są zawartymi w nim związkami chemicznymi, na przykład linalol lub limonen. Składniki te działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, a oprócz tego działają ujędrniająco i ściągająco na skórę. Zapach olejku pomarańczowego uspokaja i zmniejsza stres.

Wykorzystywany jest w produkcji kosmetyków. Najczęściej znajduje się w tonikach i kremach do twarzy do cery trądzikowej. Ponadto, stosowany jest do produkcji mydeł, szamponów lub żeli pod prysznic. Działanie ujędrniające, które wykazuje, sprawia, że wykorzystywany jest także do produkcji balsamów do ciała, szczególnie tych antycellulitowych. Aby zredukować cellulit, wystarczy rozcieńczyć olejek pomarańczowy w oleju bazowych, na przykład oliwie z oliwek, a następnie miksturę wcierać ciało. Taki zabieg pobudza krążenie oraz pomaga wyeliminować toksyny i złogi tłuszczowe. Aby uzyskać lepszy efekt, wcieranie olejku możemy wykonywać za pomocą rękawic antycellulitowych. Olejek pomarańczowy pozbywa się przyczyn powstawania cellulitu. Najczęściej problemy z krążeniem sprawiają, że toksyny nie są wydalane z organizmu, dlatego olejek pomarańczowy wzmacnia naczynia krwionośne. Balsamy antycellulitowe najlepiej wmasowywać w skórę po kąpieli, ponieważ substancje będą się lepiej wchłaniały i wygładzą skórę.

Olejek pomarańczowy – jak go zrobić w domu?

Możemy spróbować samodzielnie wykonać olejek pomarańczowy. Będziemy potrzebowali skórki pomarańczy oraz olej bazowy, przykładowo oliwa z oliwek lub olej lniany. Najpierw musimy zetrzeć skórkę pomarańczy na tarce, następnie umieszczamy ją w słoiku. Zalewamy oliwą z oliwek dotąd, aż całkowicie przykryje skórkę i odstawiamy na miesiąc w nasłonecznione miejsce. Jeżeli nie chcemy czekać aż tak długo, możemy spróbować włożyć skórkę pomarańczy z oliwą do piekarnika i pozostawić na kilka godzin. Musimy pamiętać o potrząsaniu słoikiem od czasu do czasu. Po upływie miesiąca miksturę przelewamy przez gazę do pojemnika wykonanego z ciemnego szkła i przechowujemy w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Jak możemy zwalczyć cellulit wodny?

Najczęściej występującym rodzajem cellulitu jest cellulit wodny. Ogólnie rzecz biorąc, cellulit to nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, co wpływa na pogorszenie drożności naczyń krwionośnych. Cellulit wodny może pojawić się niezależnie od wagi czy wieku, najczęściej występuje na udach w formie grudek, zagłębień i fałdek, które pojawiają się po ściśnięciu skóry. Przyczynami cellulitu wodnego są głównie siedzący tryb życia, noszenie butów na wysokich obcasach, brak aktywności fizycznej, a także przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych. Posiłki zawierające duże ilości ostrych przypraw i soli oraz nieregularne posiłki także sprzyjają powstawaniu wodnego cellulitu. Ten rodzaj cellulitu różni się od tłuszczowego, który występuje przede wszystkim u osób z nadwagą i pojawia się nie tylko na udach, ale także na brzuchu, łydkach i ramionach.

Aby pozbyć się cellulitu wodnego, warto zastosować olejek pomarańczowy, który ponudzi krążenie. Oprócz tego, ważna jest aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. Odpowiednie kosmetyki, zawierające olejek pomarańczowy, pomogą w walce z cellulitem, jeśli będą prawidłowo stosowane. Balsamy powinniśmy wcierać od razu po zakończonej kąpieli, ponieważ pory skóry rozszerzają się pod wpływem gorącej wody. Sprawia to, że składniki kosmetyków szybciej się wchłaniają i przynoszą lepsze rezultaty.

Olejek pomarańczowy jest naturalną metodą walki z cellulitem. Dzięki swoim ujędrniającym właściwościom, jest częstym składnikiem balsamów i mleczek, które mają za zadanie redukcję cellulitu. Oprócz właściwości leczniczych, jest doceniany właśnie za składniki, które redukują cellulit.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest