Kawa z olejem kokosowym

Miliony ludzi na całym świcie zaczyna swój dzień od filiżanki kawy. Głównym jej zadaniem jest rozbudzić, tchnąć na nowo życie w każdą zaspaną jeszcze komórkę ciała. Poranna kawa jest czymś więcej niż tylko gorącym napojem, to dla wielu z nas sygnał obwieszczający początek dnia, to nieodzowny rytuał bez którego nie wyobrażamy sobie codzienności, to chwila wyciszenia przed pełnym dźwięków dniem. Niewielu amatorów kawy wie, że poza cudownym aromatem, skrywa ona właściwości lecznicze. Kofeina zawarta w kawie może pomagać w alergii, astmie, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym może stanowić również ochronę przed nowotworami, chorobą Alzheimera i Parkinsona. Ponadto właściwie przygotowana kawa stymuluje metabolizm w organizmie.

Olej kokosowy czyli dobry dodatek do kawy

Właściwości odchudzające kawy można jednak wzmocnić dodając do niej olej kokosowy.Bulletproof coffee, czyli w dosłownym tłumaczeniu kawa kuloodporna, jest mieszanką espresso, niesolonego masła i wspomnianego oleju kokosowego. Pomysłodawcą receptury jest Dave Asprey. Amerykanin w czasie wędrówki po Tybecie odkrył istnienie, dodającego sił witalnych, naparu herbacianego podawanego z masłem otrzymywanym z mleka jaków. Pomimo, że Asprey zamienił herbatę na kawę, użył innego rodzaju masła, jego pomysł spodobał się kawoszom na całym świecie.

Jakich efektów możemy spodziewać się po regularnym stosowaniu oleju kokosowego?

W kawie kuloodpornej każdy składnik jest w odpowiednio dobranych proporcjach, każdy też odgrywa swoją rolę. Kofeina zawarta w napoju dostarcza energii na cały dzień i dzięki zawartości tłuszczu jest sprawnie dostarczana do komórek ośrodkowego układu nerwowego, dając wzmożony efekt pobudzenia. Tymczasem tłuszcz, będący składnikiem kawy, hamuje łaknienie, i tym samym ogranicza spożycie w ciągu dnia dużych ilości kalorii. Bulletproof coffee spożyta zamiast śniadania zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej i nie powoduje znacznego wyrzutu insuliny, prowadząc do zwiększenia tempa redukcji. Ponadto kawa z olejem kokosowym wspomaga koncentrację, dzięki czemu doskonale sprawdza się w diecie osób intensywnie pracujących umysłowo. Polecana jest ona także sportowcom, gdyż zwiększa wytrzymałość i niweluje uczucie zmęczenia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *