Czerwona herbata – nie tylko pysznie smakuje, ale też pomaga zachować młodość!

Smocza herbata – bo tak w Chinach nazywana jest czerwona herbata – ma oryginalny, nieco ziemisty smak. Niektórym trudno jest się do niego przyzwyczaić, ale po pewnym czasie doceniają jego niecodzienność i intensywność. Dodatkowo świetnie wpływa na zdrowie, wydłużając nasze życie!

Czerwona herbata – czym jest i jak powstaje?

Czerwona herbata jest poddawana bardzo krótkiemu procesowi fermentacji, dlatego też spośród wszystkich rodzajów herbat zawiera najwięcej mikroelementów, związków mineralnych i kofeiny.

Co ciekawe, po zakończeniu fermentacji liście muszą leżakować i dojrzewać. W niektórych przypadkach dobra herbata odpoczywa nawet przez 50 lat, zanim trafi do naszych filiżanek!

Napar ma intensywny smak, brunatny kolor i ziemisty zapach – zawdzięcza je olejkom eterycznym zawartym w czerwonej herbacie. Aby ją dobrze przygotować, należy zalać ją wrzątkiem i zaparzać przez 3 do 5 minut. Ważna uwaga: czerwoną herbatę pijemy bez cukru! Osładzanie osłabia jej lecznicze właściwości.

Czerwona herbata na herbata.info została bardzo dokładnie opisana – warto zajrzeć na portal, by dowiedzieć się o niej jeszcze więcej!

Jakie właściwości ma czerwona herbata?

Czerwona herbata a figura i młodość

Czerwona herbata wspomaga trawienie i spalanie tłuszczu – dzięki czemu jest świetnym wsparciem diety i ćwiczeń w walce o zgrabną sylwetkę. Po napój warto sięgać każdego dnia i po każdym posiłku, ok. pół godziny po jedzeniu. Polifenole zawarte w czerwonej herbacie nie tylko przyspieszają przemianę materii i ułatwiają trawienie, ale również spowalniają procesy starzenia się.

Alternatywą wspierającą odchudzanie są inne rodzaje herbat.

Zdrowsze zęby i oczyszczony organizm

Napój działa również moczopędnie, dzięki czemu ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo właściwości antybakteryjne czerwonej herbaty chronią zęby przed próchnicą i pomagają w utrzymaniu świeżego oddechu.

Stop miażdżycy!

Po czerwoną herbatę powinny regularnie sięgać także osoby walczące z miażdżycą lub nadciśnieniem. Napar pomaga w obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza się wówczas ryzyko zawałów serca i postępowania zmian miażdżycowych.

Pobudzenie, które trwa i… nie szkodzi!

Co również ważne, kofeina zawarta w czerwonej herbacie działa inaczej niż ta z kawy. Przyswajana jest znacznie wolniej, a dzięki temu działa łagodniej (nie ma efektu nagłego pobudzenia), ale i dłużej, pobudzając przez wiele godzin po wypiciu napoju.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest