Nowy trend – szop pracz w domu

Szop pracz to zwierzę, które zbliżone jest wielkością do lisa. Istotną rolę odgrywa zmysł dotyku, dzięki czemu może funkcjonować. Są bardzo miłe oraz przyjazne. Bardzo aktywne. Przed zakupem szopa pracza, warto zapoznać się z ich wychowaniem. Jednak warto pamiętać, że szop pracz nie jest takim samym domowym zwierzątkiem jak inne. Choć urodzony w niewoli, należy do dzikich zwierząt.

Warto zaznaczyć pewne zasady:

  • przed zakupem należy wybrać się do profesjonalnej hodowli. Należy posiadać odpowiednie zezwolenie. Tylko wtedy mamy pewność, że nie są chore lub nie są z nielegalnego przemytu.
  • jak każde zwierzę, wymaga odpowiednich warunków. Jeśli, nie planujemy wydawać szczególnie dużo, lub nie mamy pojęcia o wychowaniu zwierzaka, lepiej wybrać coś innego, bardziej znanego.
  • z natury są samotnikami, dlatego, kiedy posiadamy inne zwierzę najlepiej się do tego odpowiednio przygotować. Bywają raczej spokojne, chyba że są akurat w okresie godowym.
  • nie niszczą mieszkania bardziej niż inne zwierzęta. Oczywiście, najlepiej jednak pamiętać o odpowiednim zadbać o jego komforty. Takie reguły należy spełnić w stosunku do każdego innego zwierzęcia. Ich aktywność można porównać do zdrowego, dorosłego psa, puszczonego samego po większej powierzchni.
  • nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o jedzenie. Jednak ich dieta powinna być ustawiona w takich sposób, aby była bogata w witaminy. Najlepiej łączyć ze sobą wszystkie składniki. Podobnie również jak w przypadku innych zwierzaków, nie należy dawać im za dużo. Może grozić otyłość.
  • szop nie przepada również za wodą. Myje się sam i nie należy za często go kąpać, kiedy nie ma do tego odpowiedniej potrzebny. Uczy się również chętnie nowych rzeczy.

Wady i zalety

Poza placówkami badawczymi nie wolno trzymać dzikich zwierząt. Przed zakupem, należy się upewnić czy nasze warunki domowe, będą mu pasować. Zwierząt, nie należy również kupować z nieznanych stron, które oferują niskie ceny. Nie zawsze niska cena i dobra oferta, oznaczają udany zakup. Warto, również zadbać o zwierzaka, i pokazać mu kto jest właścicielem. Trzeba uważać, aby nie poczuć się za bardzo swobodnie, bo wtedy możemy mieć problemy. Szczególnie, trzeba zwracać uwagę na agresję. Mimo wad szop jest bardzo miły i możemy mieć w nim prawdziwego towarzysza zabaw. Lubią ludzi oraz zazwyczaj tez akceptują inne zwierzaki, a dobrze wychowane nie sprawiają większego problemu. Wręcz przeciwnie.

Nowy trend – szop pracz w domu
4 (80%) 2 głosów

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *