Napięcie seksualne – jak sobie z tym radzić

Nierozładowane napięcie seksualne ma wiele negatywnych następstw. Objawia się rozdrażnieniem i niepokojem, a niekiedy agresją i bolesnymi skurczami jąder u mężczyzn. Wbrew powszechnym mitom nie jest to tylko męski problem. Kobiety odczuwają je równie często.

Seks to naturalna potrzeba fizjologiczna – można postawić ją na równi z oddychaniem czy trawieniem. Niezaspokojony popęd seksualny ma wiele negatywnych skutków. Objawiają się one nie tylko fizycznie, a znajdują odbicie w psychice czy relacjach społecznych. W skrajnym przypadku prowadzi do nerwicy lub stanów depresyjnych.

Jak rozładować napięcie seksualne?

Dla zachowania równowagi i cieszenia się dobrym stanem zdrowia potrzebne jest regularne rozładowywanie napięcia seksualnego. Niekiedy kobiety decydują się na powstrzymywanie się od kontaktów intymnych ze względy na swój światopogląd lub wyznanie, co może skutkować dużą frustracją. Niekiedy brak stałego partnera pcha w kierunku licznych przypadkowych znajomości, czemu sprzyja rozwój portali randkowych, takich jak Tinder czy Badoo. Ta opcja wiąże się z ryzykiem chorób przenoszonych drogą płciową lub pogorszonego samopoczucia.

Napięcie seksualne można z powodzeniem rozładować samemu lub przez wysiłek fizyczny. Masturbacja jest wstydliwym tematem i wokół niej narodziło się wiele mitów, jak chociażby jej związek z pojawianiem się chorób i zaburzeń układu rozrodczego. Często uznawana za większe tabu od samego uprawiania seksu, powoduje wyrzuty sumienia. Zupełnie niesłusznie, ponieważ stanowi naturalny mechanizm samodzielnego rozładowania napięcia seksualnego. Jeśli jednak decydujemy się jej unikać, warto spróbować zacząć uprawiać sport, który sprawdzi się równie dobrze. Na koniec warto wiedzieć, że u każdego natężenie potrzeb seksualnych jest różne i jeśli występuje zmniejszone napięcie to nie ma w tym nic wychodzącego poza granice normy.

Czytaj więcej:Napięcie seksualne – jak sobie z tym radzić
5 (100%) 1 głosów