Odchudzanie od nowego roku – jak tym razem odnieść sukces?

Warzywa na dietę od nowego roku

Kolejny rok niepowodzeń w odchudzaniu? Nie tym razem! Dowiedz się, jak schudnąć w roku 2023!

Często wraz z nadejściem nowego roku próbujemy stworzyć się od nowa: zmienić swoje nawyki, podejście do życia, porzucić rzeczy, które budzą niezadowolenie. Jednak każdy, kto kiedykolwiek podejmował się postanowień noworocznych wie, że sprawa nie jest tak prosta, na jaką wygląda. Jednym z najczęściej przyrzekanych sobie celów jest utrata wagi. Wielu osobom się to nie udaje, część osiąga swój cel, jednak wszystkie wyrzeczenia niszczy efekt jo-jo. Jak zmienić swoją strategię, aby przyniosła korzyści? Jak odnieść sukces w realizowaniu postanowienia noworocznego o utracie wagi?

Jaką podjąć dietę, aby uniknąć efektu jo-jo?

Większość z nas zaczyna nowy rok z tym samym, do bólu znanym planem. Zaczynamy się rygorystycznie odchudzać od 1 stycznia: zero słodyczy, częste wypady na siłownię, wysoki reżim. Jednak gdy jednego dnia pokusy stają się za silne lub zwyczajnie powinie się nam noga, wracamy do starych przyzwyczajeń: zaczynamy jeść niezdrowe rzeczy w dużych ilościach, przestajemy ćwiczyć. Gdy pojawiają się wyrzuty sumienia, wracamy do rygorystycznej diety – koło się zatacza, a waga wcale nie spada. Co robić?

Najczęstszym błędem popełnianym podczas odchudzania jest wiara, że chwilowe powstrzymywanie się od niezdrowego jedzenia zapewni efekty na całe życie. Jeśli wrócimy do starych nawyków, nasza waga również wróci do stanu przed dietą. Chcąc uniknąć efektu jo-jo, należy wdrożyć nowe, lepsze nawyki i się ich trzymać. Gdy jedzenie warzyw, unikanie słodyczy czy częstszy wysiłek staną się normą, nie będzie problemu z podejmowaniem takich czynności. Nie istnieje także dieta cud, która odchudzi raz na zawsze. Istnieją za to sposoby żywienia, które wpasują się w nasze preferencje lub będą odpowiednie dla stanu zdrowia. Niektóre osoby mogą czuć się dobrze na diecie ektogenicznej, inne – na śródziemnomorskiej; jedni będą czuć się dobrze, stosując post przerywany, inni – jedząc 5 posiłków w regularnych odstępach czasu. Ważne jest, aby dostarczać sobie wszystkich potrzebnych składników odżywczych i dostosować się do potrzeb organizmu.

Jak dobrze zaplanować proces odchudzania?

Wiadomo już, że sposobem na utratę wagi są zmiany nawyków żywieniowych – jak jednak tego dokonać? Jak zaplanować odchudzanie, aby było ono skuteczne?Warto jest rozpisać cały proces na kartce lub w pliku na komputerze, tak, aby mieć zawsze do niego wgląd. Następnie powinno się wyznaczyć konkretny cel: ile kilogramów chcemy zrzucić? Pięć? Dziesięć? Więcej? Ustalenie konkretnej liczby pozwoli na rozplanowanie procesu, a także na uniknięcie pewnej pułapki mentalnej, która po paru małych sukcesach każe osiąść na laurach. Trzeba pamiętać o tym, aby tempo odchudzania było zdrowe i niezbyt drastyczne – za zdrową granicę przyjmuje się utratę od 0,5 do 1 kilograma w ciągu tygodnia. Po znalezieniu odpowiedniego tempa i wymarzonej wagi należy zastanowić się, ile może potrwać proces – wliczając w to margines błędu i różne okazje sprzyjające zaniedbywaniu dobrych nawyków. Z opracowanym planem zdecydowanie łatwiej jest trzymać się swoich postanowień – a czy nie do tego wszyscy dążymy?

Przyspieszanie utraty wagi i znaczenie aktywności fizycznej dla procesu odchudzania

Praca nad sobą długimi miesiącami nie jest zachęcająca, szczególnie gdy rezultaty nie są widoczne od razu. Czasami chcemy przyspieszyć proces – jest parę czynników, które mogą nam w tym pomóc. Jednym z nich jest aktywność fizyczna. Oprócz spalania dodatkowych kalorii ma ona szereg innych korzyści dla naszego zdrowia: poprawia nastrój, wzmacnia mięśnie, pomaga w walce z różnymi chorobami, np. miażdżycą czy nadciśnieniem.  Innym sposobem są koktajle odchudzające. Wspomagają one proces utraty wagi dzięki dużej zawartości białka. To zapewnia uczucie sytości na dłużej. Można także wspomagać się kapsułkami na oczyszczenie organizmu. Wiele tego typu produktów dostępne jest do zakupienia na stronie https://www.apo-discounter.pl.

Odchudzanie nie musi być udręką. Solidny fundament w postaci planu oraz odpowiednia dieta mogą sprawić, że będziemy się cieszyć zdrowiem i odmienionym wyglądem.

 

Artykuł promocyjny, przygotowany przy udziale partnera serwisu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest