Oczyszczacz powietrza – dlaczego warto mieć go w domu?

Oczyszczacz powietrza to rozwiązanie, które pozwala zadbać nie tylko o piękny zapach w domu, lecz także odpowiednie nawilżenie pomieszczeń. To przede wszystkim sposób na pozbycie się groźnych dla ludzkiego zdrowia i życia zanieczyszczeń, które otaczają nas każdego dnia.

Dlaczego oczyszczanie domowego powietrza jest ważne?

Zatkany nos bez kataru, nieustanne bóle głowy, nawracające przeziębienie i infekcje, z którymi nie sposób sobie poradzić to tylko początek problemów zdrowotnych, do których przyczynić może się zła jakość powietrza w domu. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak wiele niebezpiecznych substancji znajduje się w powietrzu, którym na co dzień oddychają w domu. Intuicyjnie jednak coraz więcej osób ma poczucie, że zimą coś się w domowym powietrzu zmienia. I nie jest to wyłącznie wina domowego ogrzewania. Wraz z obniżeniem temperatury uruchamia się coraz więcej czynników związanych z produkcją smogu, który wraz ze świeżym powietrzem dostaje się do domu. Z mikrozanieczyszczeniami, grzybami, bakteriami i innymi niebezpiecznymi substancjami poradzić sobie mogą jedynie nowoczesne oczyszczacze powietrza. Warto w nie zainwestować, ponieważ nie tylko ułatwiają życie alergikom i przyczyniają się do lepszej jakości snu małych dzieci, lecz także dbają o zdrowy klimat dla wszystkich domowników. Oczyszczacz powietrza pozwala zwalczyć nawet do 100% zanieczyszczeń atakujących ludzki system oddechowy. To wirusy, bakterie, grzyby, alergeny, roztocza i inne zanieczyszczenia przyczyniają się do rozwoju różnych infekcji dróg oddechowych, chrypki, permanentnego uczucia suchości w ustach.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jak jest on zbudowany, z jakich filtrów się składa. Ważnym kryterium wyboru jest również to, czy ma on jednocześnie funkcję nawilżacza powietrza, która wspomaga działanie oczyszczacza. Oczyszczacze oczywiście różnią się od siebie kształtem, wielkością, poziomem hałasu, panelem sterowania. Najważniejsze jednak, aby oczyszczacz był wyposażony w różne rodzaje filtrów:

  • filtr HEPA wychwytujący pyły zawieszone zawarte w smogu (PM10, PM2,5),
  • filtr węglowy usuwający dym i różne opary,
  • lampę UV do walki z bakteriami i wirusami,
  • nowoczesny filtr do zwalczania formaldehydu, jednego z groźniejszych zanieczyszczeń przyczyniających się do powstawania nowotworów.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest