Najbardziej romantyczne małe miasta w Europie.

Wszyscy wiedzą, że najbardziej znanymi romantycznymi miastami Europy jest Paryż, Praga czy też Budapeszt, ale zastanawialiście się które małe miasta Starego Kontynentu mają w sobie ten romantyczny urok ? Ostatnio podróżniczy serwis World of Wanderlust wybrał najbardziej romantyczne małe miasta Europy. Wśród 12 najpiękniejszych znalazło się kilka polskich miast.

brugia

1. Brugia w Belgii

Małe belgijskie miasto, w którym ciężko się nie zakochać o każdej porze roku. Znajduje się tu wiele zabytków, a historyczne centrum Brugii od 2000 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a od 2002 Brugia została wybrana Europejską Stolicą Kultury. Kolebka malarstwa flamandzkiego , przykład średniowiecznej i gotyckiej zabudowy. Warto zobaczyć na własne oczy.

 

Hallstatt

2. Hallstatt w Austrii

Malutka miejscowość w Alpejskiej części Austrii położona nad malowniczym jeziorem, której powierzchnia to zaledwie 60 km 2, a liczba mieszkańców jest niższa niż 1000. Zimą – śnieg, góry jezioro, ogień w kominku i najbliższa osoba- czego chcieć więcej. Wspaniałe miejsce do którego można uciec o każdej porze roku.

 

IMG_6647

3. Cesky Krumlov w Czechach

Zaledwie kilka godzin jazdy na południe od Pragi znajduje się malownicze miasteczko leżące nad brzegiem Wełtawy. Cesky Krumlov powstało wokół XIII wiecznego Zamku i jest przykładem średniowiecznego miasteczka Europy Środkowej. W tym miejscu można odpocząć od zgiełku dużych miast i poczuć się jak w bajce.

 

cinque

4. Cinque Terre we Włoszech

Jedno z najczystszych regionów wybrzeża Morza Śródziemnego. Składa się z pięciu małych miast położonych wzdłuż 10 km skalistej linii brzegowej, gdzie setki ścieżek łączy między sobą poszczególne osady oraz stare kościoły. Piękne, malownicze plaże, zawsze świeże owoce morza i najlepsze wino są dodatkowym powodem dla których warto odwiedzić to miejsce.

 

wroclaw

5. Wrocław

Mimo, że nie należy do najmniejszych miast, a jest raczej jednym z największych w Polsce. Wrocław został uznany, przez autorów rankingu za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Autorów zachwyciła wrocławska architektura oraz stare miasto chwytające za serce. Jeśli jeszcze nie byliście w tym mieście, może warto je odwiedzić, szczególnie, że spośród tylu miejsc w Europie, Wrocław uplasował się na 5 pozycji. Sprawdźcie sami czy słusznie.

 

neuschwanstein-castle

6. Bawaria w Niemczech

Wprawdzie to nie miasto, ale cały region Niemiec, ale na pewno najładniejszy i najbardziej malowniczy. Mnóstwo jest tu niewielkich miasteczek niczym z baśniowych opowieści. Przejażdżka po tej krainie na pewno będzie czymś niezapomnianym.

 

szwajc

7. St. Moritz w Szwajcarii

Zimą to miasto jest pełne pasjonatów sportów zimowych. Otulane białym puchem i oświetlone tysiącem światełek, tworzy niesamowity, niezapomniany widok. Latem miejsce to jest wolne od turystów, co daje poczucie intymności.

 

Haarlem

8. Haarlem w Holandii

Miasto położone jest na zachód od Amsterdamu, nad rzeką Spaarne. Jeśli szukacie miasta na uboczu, w którym można pospacerować oraz odwiedzić liczne muzea to miejsce jest dla Was.

 

porto

9. Porto w Portugalii

Niegdyś miasteczko rybackie, omijane przez turystów kierujących się do Lizbony. Dziś stanowi jedno z głównych atrakcji turystycznych pięknej Portugalii. Wprawdzie Porto, to drugie co do wielkości miasto w Portugalii, ale urzeka swą magią i portugalską kulturą, którą można odkryć spacerując wąskimi uliczkami miasta.

 

france

10. Colmar we Francji

Miasteczko winiarskie, będącym jednym z najbardziej urokliwych miejsc we Francji. Stanowi romantyczny raj dla zakochanych turystów.

 

Gdansk

11. Gdańsk w Polsce

Miasto zadziwi nas niebanalną architekturą, tętniącymi życiem ulicami, przy których można znaleźć wiele klimatycznych barów i restauracji. Wg autorów rankingu jest to miejsce tworzące idealne warunki do romansu.

 

lakebled

12. Bled w Słowenii

Miejscowość turystyczna w północno-zachodniej Słowenii. Znajduje się tu jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Czy jest coś wspanialszego niż rejs we dwoje i kolacja nad brzegiem jeziora?

 

Może następnym razem planując wspólny wyjazd weźmiecie pod uwagę któreś z wyżej wymienionych miejsc, by sprawdzić czy naprawdę jest w nim tyle magii… A może wy znacie jakieś wspaniałe miejsca, które powinny znaleźć się na tej liście?

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *