Lipofilling biustu – czy warto?

Kobiety nie zawsze akceptują kształt i wielkość swoich piersi. Jednak na drodze do wymarzonej sylwetki często stoi obawa przed inwazyjną operacją. W wielu przypadkach świetnym rozwiązaniem okazuje się lipofilling biustu, czyli modelowanie za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Czy warto zdecydować się na taki zabieg? Poznaj szczegóły i zalety lipofillingu piersi!

Na czym polega lipofilling biustu? 

Lipofilling piersi to nic innego, jak przeszczep własnej tkanki tłuszczowej pobranej z innej partii ciała. Zabieg ten należy do małoinwazyjnych metod z zakresu chirurgii plastycznej. Określa się go również jako lipomodeling lub lipotransfer. 

Metoda ta bywa uznawana za bezpieczniejszą i mniej inwazyjną alternatywę dla powiększania piersi za pomocą implantów. Jednak jak podkreślają lekarze z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, lipofilling biustu jest zabiegiem zupełnie innym, a zasadniczą różnicą są przede wszystkim efekty, jakie można uzyskać za pomocą tych sposobów. 

Jakie efekty można uzyskać? O ile rozmiarów powiększą się piersi? 

W trakcie jednego zabiegu do jednej piersi można przeszczepić ok. 300 ml tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że jest to materiał autologiczny, dlatego część z niego ulegnie naturalnemu wchłonięciu przez organizm. Finalnie lipofilling pozwala na powiększenie biustu o jeden rozmiar (maksymalnie dwa po powtórzeniu zabiegu). Nie jest to więc metoda zalecana kobietom, które chcą znacznie powiększyć piersi – wówczas rozwiązaniem są implanty o większych możliwościach w tej kwestii. 

Lipofilling biustu ma jednak zdecydowanie dużo zalet. Jeden rozmiar wbrew pozorom to naprawdę spora zmiana. Co więcej, dzięki zastosowaniu tkanki tłuszczowej uzyskiwany efekt jest bardzo naturalny. Poza efektem w postaci powiększenia piersi można liczyć również na ich ujędrnienie, nawilżenie tkanek, czy redukcję zmarszczek, nierówności i wszelkich asymetrii. 

Co ważne, lipofilling wymaga pobrania tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Tym samym zabieg poprzedzony jest liposukcją, która pozwala na redukcję tłuszczu w miejscu, które chcemy wyszczuplić. Najczęściej są to partie, takie jak brzuch, uda, biodra lub pośladki.  

Lipofilling biustu – jak wygląda ten zabieg? 

Przeszczep tkanki tłuszczowej, w zależności od indywidualnych wskazań, wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zabieg zawsze powinien być poprzedzony konsultacją i wykonaniem zalecanych badań, których celem jest sprawdzenie stanu zdrowia Pacjentki i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. 

W dniu planowanego lipotransferu Pacjentka zgłasza się do kliniki o wyznaczonej godzinie. Po zastosowaniu znieczulenia lekarz w pierwszej kolejności pobiera materiał do przeszczepu. Warto zdecydować się na zabieg w klinice, która wykorzystuje najnowszy sprzęt. Wówczas możemy liczyć na znaczne zmniejszenie inwazyjności zabiegu. Dzięki temu pobieranie materiału nie pozostawia nieestetycznych śladów, a procedura jest znacznie szybsza i bezpieczniejsza. Z kolei możliwość implantacji za pomocą nawet kilkakrotnie cieńszych kaniuli skutkuje brakiem jakichkolwiek blizn na biuście. 

Po pobraniu tkanki tłuszczowej jest ona w odpowiedni sposób przygotowywana. Docelowy, gotowy materiał implantuje się w jedną lub obie piersi. Lekarz za pomocą autologicznego materiału koryguje objętość i kształt biustu. Cała procedura trwa zwykle ok. 60–90 minut.  

Czy lipofilling biustu jest dla mnie? Czy warto? 

Jeśli chcesz uzyskać naturalnie piękny, krągły i jędrny biust, lipofilling może być idealną dla Ciebie metodą. Pamiętaj jednak, że zabieg taki wymaga pobrania tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Metoda ta nie sprawdzi się więc w przypadku osób bardzo szczupłych. 

Jednak mając odrobinę tłuszczu ,,w zapasie”, zabieg taki pozwala na wielowymiarową poprawę sylwetki. Powiększamy to, co chcemy mieć krągłe i jednocześnie wyszczuplamy inne obszary ciała. Okres rekonwalescencji po lipofillingu jest bardzo ważny, ale też znacznie krótszy w porównaniu do operacji polegającej na wszczepieniu implantów syntetycznych. 

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na lipofilling biustu? Odpowiedź uzyskasz podczas konsultacji w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo. 

Treść promocyjna bienkowscyclinic.pl

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest