Jak wyglądać perfekcyjnie podczas rodzinnej uroczystości?

Co zrobić, aby doskonale wyglądać podczas spotkania z rodziną? Oto kilka cennych porad, dla każdej kobiety, która pragnie czuć się dobrze i wyglądać pięknie.

Czas wesel, chrzcin, komunii i spotkań rodzinnych zbliża się wielkimi krokami. To niestety nie tylko okazja do tego, aby dobrze się zaprezentować, ale też bardzo częsty powód frustracji i stresu dla wielu kobiet. Dlaczego? Oczywiście powody można wymieniać w nieskończoność, ale w pewnością na kiepskie samopoczucie wpływają kwestie samego stroju, jak i wyglądu podczas uroczystości. Co więc zrobić, aby przygotować się do spotkania, czuć się dobrze i wyglądać doskonale? Oto kilka cennych trików, które sprawią, że rodzinna uroczystość na zawsze przestanie być zmorą, a stanie się wspaniałą okazją do spotkania z bliskimi i dobrej zabawy.

Przygotowania do rodzinnej uroczystości zdecydowanie należy zacząć od tego, co może mieć wpływ na kolejne etapy przygotowań. Co to oznacza? Otóż, jeśli zaproszenie na ślub otrzymałyśmy pół roku wcześniej, a czujemy, że źle wyglądamy z wystającym brzuszkiem, to nie pozostaje nic innego, jak zrezygnować z fast foodów na rzecz sałaty, postawiać na wodę i owoce oraz warzywa. Jeśli jednak okazuje się, że informacja dotarła później, a pomimo tego pragniemy zrzucić kilka centymetrów, warto poszukać w Internecie sprawdzonych i ekspresowych diet, z tym że należy pamiętać, aby przede wszystkim były nieszkodliwe dla organizmu. I kolejne sprawa! Jeśli ekspresowa głodówka, to podczas samej uroczystości (szczególnie, jeśli jest zakrapiana alkoholem) należy już dobrze zjeść, albo zrezygnować z kolejnego kieliszka. Warto pamiętać, że ekspresowe diety nie są dobre dla organizmu, ale stosowanie ich doraźnie i w sytuacjach awaryjnych jest dozwolone.

Kolejny element to fryzjer i kosmetyczka. Jeśli mamy w planach zabiegi, które w pierwszej fazie po wykonaniu niekoniecznie doskonale wpływają na cerę, należy wykonać je wcześniej, tak aby naskórek zdążył się zregenerować, a skóra wyglądała pięknie. Podobnie z fryzjerem – wszystkie szalone zmiany, takie jak farbowanie czy cięcie warto wykonać wcześniej. Nigdy nie wiadomo, jak zakończy się wizyta u fryzjera, dlatego lepiej mieć czas i możliwość zmian, jeśli coś pójdzie nie do końca po naszej myśli. Przed wielkim wydarzeniem warto postawić już tylko na uczesanie włosów i makijaż. Resztę upiększających aktywności zdecydowanie należy wykonać co najmniej dwa tygodnia przed uroczystością.

Kreacja! To ten element przygotowań, który najczęściej spędza sen z powiek kobietom. No bo skoro każdego dnia twierdzimy, że nie mamy się w co ubrać, to czego oczekiwać przed weselem czy komunią? No właśnie! Ponownie rekomendujemy aby zakupów nie zostawiać na ostatnią chwilę, bo łatwo później o stres, niezadowolenie i „kupowanie czegokolwiek, aby było”. Szczęśliwie zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online mamy szeroki wybór różnych, mniej lub bardziej eleganckich strojów, dlatego każda z pań z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie. Jedne postawią na kombinezon, który cieszy się coraz większą popularnością podczas rodzinnych uroczystości. Inne z kolei tradycyjnie rozpoczną poszukiwania wśród sukienek koktajlowych, bo te zawsze są doskonałą opcją i każda kobieta wygląda w nich pięknie, kobieco i elegancko. Teraz już tylko czas na buty, biżuterię i torebkę. Pamiętajmy, że wybieramy je dopiero wtedy, kiedy w szafie wisi już wymarzony strój.

Dzień, w którym odbywa się uroczystość to już tylko czas na relaks i ostatnie przygotowania. Fryzjer, kosmetyczka, smaczne jedzenie i czas dla siebie. Warto pamiętać, że nawet najmodniejsza stylizacja czy piękna fryzura nie zagwarantują dobrej zabawy, jeśli nastrój będzie kiepski. Dlatego zawsze należy pamiętać, że najpiękniejszą ozdobą każdej kobiety jest uśmiech.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *