Fotel masujący – czy warto w niego zainwestować? Jaki wybrać?

Aktualnie wiele z nas pracuje zdalnie w domu. Wiąże się to z siedzącym trybem pracy, bólem kręgosłupa oraz wzmożonym stresem. Pozycja siedząca przez wiele godzin nie pomaga naszym dolegliwościom, a wręcz przeciwnie. Wartym uwagi sprzętem jest fotel masujący. Sprawdźmy czy ta inwestycja się opłaci!

Czym jest fotel masujący?

Fotel z masażem to nic innego jak ulga dla naszego ciała. Prototyp zaprojektowano jeszcze przed II wojną światową, a w 1954 roku zapoczątkowano produkcje na skalę światową przez japońską firmę Fujiiryoki. Od tych czasów technologia oczywiście poszła do przodu, natomiast państwa Azji Wschodniej nadal wiodą prym w ich produkcji.

Pokrótce jest to elektryczne urządzenie służące do masażu danych partii ciała. Posiada elementy odpowiedzialne za masaż, takie jak poduszki powietrzne oraz ramiona i rolki masujące. Ramiona rozmasowują sylwetkę wzdłuż kręgosłupa, natomiast poduszki odpowiadają za plecy, pośladki, przedramiona, ramiona, uda, łydki oraz stopy.

Jaki fotel wybrać?

Na rynku dostępna jest mnogość modeli, często specjalizujących się w konkretnej partii ciała i skoncentrowanych na oczekiwanych rezultatach. Warty uwagi fotel z masażem powinien posiadać przynajmniej kilka z tych funkcji:

  • masaż typu L-shape,
  • masaż w pozycji Zero Gravity,
  • możliwość wyboru specjalistycznego programu automatycznego,
  • skan linii kręgosłupa,
  • wybór dostosowanej do naszych potrzeb techniki masażu,
  • ogrzewanie siedziska lub oparcia,
  • personalizacja intensywności masażu.

Przy zakupie odpowiedniego fotelu do masażu musimy dokonać kilka wyborów i podjąć równie ważne decyzje. Należy zdecydować o jego przeznaczeniu. Czy będzie to fotel, który dostosujemy do potrzeb swoich lub naszych bliskich? A może urządzenie świetnie wypełni przestrzeń w strefie relaksu w Twojej firmie? W końcu każdy pracownik mógłby z niego skorzystać, by odpocząć i się wyciszyć. Gdy poznamy odbiorcę fotelu masującego, możemy skupić się na obszarze zastosowania. Czy ma służyć tylko do przyjemnego odprężenia? A może ma mieć zastosowanie prozdrowotne? Odpowiadając sobie na powyższe pytania, zdecydowanie łatwiej podejmiemy decyzje i będziemy mogli skupić się na wyborze odpowiednich funkcji oraz parametrów.

Kluczową rolę odkrywa też dobór sprzętu do naszego wzrostu i wagi, preferencji co do natężenia masażu, ale także co do bardziej prozaicznych czynników, jak cena czy estetyka. Jeśli ustaliliśmy już, że fotel musi pełnić funkcje dodatku do leczenia czy rehabilitacji, warto zasięgnąć opinii lekarza, tak by nie wyrządzić sobie krzywdy.

Czy warto zainwestować w fotel do masażu?

Niewątpliwie jest to sprzęt, który może nam pomóc na wielu płaszczyznach. Sprawdzi się jako świetny i praktyczny prezent dla każdego. W końcu kto nie lubi masażu? Jakie są więc niewątpliwe plusy?

Przede wszystkim urządzenie wpływa pozytywnie na kondycję naszych mięśni, pozwalając im bezpiecznie się rozluźnić. Również fantastycznie pobudza krążenie krwi, dzięki czemu pozbędziemy się efektu zimnych stóp, nieprzyjemnego uczucia mrowienia oraz drętwienia, a także nasza skóra będzie wyglądała zdrowo. Fotel do masażu skutecznie łagodzi stres, zapewnia lepsze samopoczucie oraz uwalnia hormon szczęścia. Poprzez regularne korzystanie pomoże nam wzmocnić układ odpornościowy, a także ułatwi proces detoksykacji organizmu z wolnych rodników, toksyn oraz dwutlenku węgla. Wspomaga również metabolizm i obniża ciśnienie krwi. Ważną informacją dla osób aktywnych fizycznie będzie fakt, iż fotel z masażem wspomoże regenerację po wszelkich kontuzjach. Jeśli zdecydujemy obdarować nim siebie bądź bliską nam osobę, to mogę zagwarantować, że każda ze stron będzie zachwycona!

Jakie są przeciwwskazania?

Jak w każdej kwestii, także i tutaj istnieją przypadłości, przy których nie powinniśmy używać fotelu do masażu. Najczęstsze z nich to:

  • złamania kości,
  • żylaki nóg,
  • gorączka,
  • skaleczenia w strefie, która miałaby być poddana masażowi,
  • niezagojone rany pooperacyjne,
  • urazy kręgosłupa,
  • wszczepione rozruszniki i podobne aparaty elektryczne,
  • nowotwór.

Wiele z wyżej podanych przeciwwskazań jest tylko tymczasowe, a w niektórych przypadkach trzeba wyłączyć dany obszar ciała z możliwości masowania. Na szczęście reszta partii nadal może śmiało korzystać z możliwości fotelu masującego bez ograniczeń!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest