Awaria na drodze i co dalej?

Przebita opona, pusty bak czy awaria silnika – wszystkie te problemy mogą przydarzyć się tak naprawdę każdemu kierowcy. Jak tylko zorientujesz się, że coś się stało, pojawi się stres i nerwy. Najważniejsze, by mimo wszystko zachować spokój i podjąć szybkie działania. Pytanie tylko, czy zatrzaśnięte kluczyki lub dziura w oponie to wystarczające powody, aby wzywać pomoc drogową? Odpowiadamy!

Większość awarii uniemożliwia dalszą jazdę. W trasę można ruszyć dopiero po ich wyeliminowaniu. Niestety nie z każdą usterką jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Najrozsądniejszym rozwiązaniem w kryzysowej sytuacji na drodze wydaje się wezwanie pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – na jaką pomoc możesz liczy?

Oferta pomocy drogowej jest dość rozbudowana, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dobrze jest mieć świadomość, z jakich usług w razie czego można skorzystać. Dlatego zainteresuj się tematem już dziś „na wszelki wypadek”, a nie dopiero wtedy, gdy bezpośrednio Cię dotknie.

Auto nie jest w stanie dalej jechać? Pomoc drogowa zapewni transport do serwisu lub holowanie na lawecie

Gdy samochód nagle odmówi posłuszeństwa, a wskazanie przyczyny awarii albo jej wyeliminowanie nie będzie możliwe na miejscu zdarzenia, pomoc drogowa zagwarantuje transport pojazdu pod wskazany adres. Może być to najbliższy serwis lub miejsce Twojego zamieszkania.
Sposób transportu auta w dużej mierze zależy od jego stanu. W grę wchodzi holowanie lub przewóz na lawecie. Po stronie firmy świadczącej pomoc drogową leży zarówno odpowiednie zamocowanie pojazdu, jak i oznakowanie w trakcie holowania. Nie musisz się więc o nic martwić.

Pusty bak to nie wstyd! Pomoc drogowa dowiezie Ci paliwo

Jak zapomnisz zatankować, a w baku będą jedynie opary paliwa, przez co nie uda Ci się dotrzeć do najbliższej stacji benzynowej, zamiast wydzwaniać po znajomych lub zamawiać taksówkę i samemu jechać na najbliższą stację benzynową, zawsze możesz zadzwonić po pomoc drogową, która dowiezie Ci paliwo tam, gdzie się zatrzymałeś.

Zatrzasnąłeś kluczyki w aucie? Pomoc drogowa wyciągnie je dla Ciebie

Wbrew pozorom nie tylko w filmach zatrzaskują się ludziom kluczyki w samochodach. Przyczyn takiego zdarzenia może być wiele, ale zwykle mniejszy lub większy wpływ ma na to nieuwaga i rozkojarzenie. Jeśli do zatrzaśnięcia kluczyków doszło z dala od domu i nie jesteś w stanie w danym momencie jechać po zapasowe, pomoc drogowa pomoże Ci wyjąć je z auta, bez uszkadzania go.

Nie masz zapasowej opony? Pomoc drogowa przywiezie Ci ją i wymieni przebitą na nową

Przebita opona to jedna z najczęstszych awarii na drodze. Może przytrafić się każdemu i to w najmniej oczekiwanym momencie. W dość komfortowym położeniu są ci, którzy mają zapasowe koło, a w dodatku wiedzą, jak się je wymienia. A co w przypadku, gdy brakuje Ci narzędzi albo umiejętności do zmiany przebitej opony? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się wtedy wezwanie pomocy drogowej, która uratuje Cię z opresji. Koło zostanie wymienione na miejscu zdarzenia, a Ty będziesz mógł ruszyć w dalszą trasę.

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Pomoc drogowa podstawi je na miejsce zdarzenia

Niektórym awariom da się szybko zaradzić na miejscu zdarzenia, inne wymagają odstawienia auta do naprawy do warsztatu. Jeśli znajdziesz się w tej drugiej sytuacji i konieczne będzie holowanie, zostaniesz bez samochodu. Zawsze jednak możesz wynająć auto zastępcze, które zostanie Ci podstawione tam, gdzie sobie tego życzysz. Musisz tylko wcześniej upewnić się, czy wybrana pomoc drogowa świadczy taką usługę. Jeśli tak, będzie to dużym udogodnieniem, gdyż załatwisz wszystko za jednym zamachem.

Wpadłeś w poślizg i samochód znalazł się w rowie? Pomoc drogowa wyciągnie go z niego

W czasie opadów deszczu czy śniegu na drodze robi się ślisko. Ze względu na trudne warunki niewiele trzeba, aby stracić panowanie nad pojazdem i wylądować w rowie. Gdy Ci się taka sytuacja przytrafi, zadzwoń po pomoc drogową. Wyciągnie ona Twój samochód z rowu i udzieli niezbędnej pomocy. Pamiętaj, że nie zawsze auto po takim zdarzeniu nadaje się do dalszej jazdy. Weź pod uwagę zatem, że oprócz postawienia na koła konieczne może okazać się również holowanie.

Przydarzyła Ci się stłuczka, wypadek lub awaria na terenie województwa lubuskiego i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Koral Cars pod numer 514-101-917. Firma świadczy swoje usługi w obrębie miejscowości takich jak Żagań, Zgorzelec czy Bolesławiec. W zakresie oferowanych przez nią usług leży m.in. holowanie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu czy wynajem samochodów osobowych. Dlatego zapisz sobie numer do Koral Cars w swoim telefonie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przyda
.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *