Jakie słuchawki do biegania wybrać? 4 top propozycje

Widok biegacza o piątej rano albo dwudziestej drugiej wieczorem już nikogo nie dziwi. Coraz więcej polaków decyduje się na ten rodzaj aktywności fizycznej. Jest bardzo tani, ponieważ wystarczy tylko dobre obuwie i stanik sportowy w przypadku kobiet. Przez zmiany klimatu sport na świeżym powietrzu można uprawiać przez cały rok.

Bieganie pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów, wysmuklenie ciała i wzmocnienie kondycji. Świetnie nadaje się jako uzupełnienie treningu siłowego. Niestety ma jedną podstawową wadę. Jeżeli trasa się nie zmienia, albo trudne warunki treningowe zmuszają nas do udania się na siłownię, jogging okazuje się być bardzo nudny. W końcu trudno przez godzinę przebierać stopami w miejscu, gdy znamy każdą dziurę na trasie. Z pomocą przychodzi tutaj muzyka, podcasty oraz audiobooki. Słuchawki sportowe zbudowane są tak by nie wypadały z uszu nawet podczas intensywnego treningu.

Słuchawki bez kabli

To na pewno nie jest opcja dla audiofilów, warto przygotować się też na większy wydatek. Jednak jeśli szukamy słuchawek bez kabla warto sprawdzić Bose SoundSport Free. To dwie oddzielne słuchawki. Przy zakupie producent dodatkowo dodaje pudełko z funkcją powerbanka. Słuchawki są wodoodporne, bardzo lekkie. Z telefonem łączą się przez bluetooth. Dzięki czemu przewód nie krępuje ruchów, a komórkę można wrzucić wszędzie i opaska do biegania nie jest konieczna.
Słuchawki mają silikonową piankę dzięki czemu dopasowują się do kształtu uszu. Mocno izolują też dźwięki otoczenia, co w przypadku treningów na zewnątrz nie zawsze jest zaletą. Producent oferuje też wszystkie standardowe funkcje takie jak odbieranie połączeń, czy regulacja głośności.

Słuchawki bezprzewodowe do biegania

To rozwiązanie dla osób, które boją się, że słuchawka wypadnie z ucha. Tutaj, nawet jeśli tak się stanie zawiśnie ona bezpiecznie na karku. Takie rozwiązanie stanowi coś pomiędzy słuchawkami bezprzewodowymi, a tradycyjnymi. Ceny słuchawek są też niższe. Jednak jakość dźwięku wciąż może nie być zadowalająca dla prawdziwych koneserów. Wielu biegaczy poleca Samsung Level Active. Jakość wykonania jest adekwatna do ceny. Słuchawki są wodoodporne dlatego nadają się do długotrwałych treningów. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wypadaniem są pałąki, które zakłada się na uszy. Czas pracy baterii to pięć i pół godziny co powinno wystarczyć na dwa długie treningi. Będą najlepszym wyborem dla osób posiadających telefon tej samej marki, dlatego, że obsługują aplikację S Health.

Słuchawki klasyczne, czyli z kablem

Pamiętanie o ładowaniu oraz wyższe ceny mogą zniechęcać do powyższych rozwiązań. Jeśli kabel nam nie przeszkadza warto wybrać klasyczną opcję. Audictus Explorer to słuchawki sportowe wyglądające tak jak te do codziennego użytku. Dźwięk ma bardzo szerokie spektrum, więc powinien zadowolić najbardziej wymagających. Dodatkowym atutem są metalowe wykończenia. Cena w porównaniu z powyższymi propozycjami jest bardzo niska. Niestety słuchawki dokanałowe mają tą samą wadę co powyższe opcje, tłumią dźwięki otoczenia.

Słuchawki wykorzystujące przewodzenie kostne

Te słuchawki wdarły się szumem na rynek. Całkowicie odsłaniają one uszy, umiejscawia się je na kostkach tuż przed nimi. Dzięki temu nie zagłuszają dźwięków otoczenia. Jednym z najwyżej ocenianych modeli jest AfterShokz Trekz Titanium. Wytrzymała konstrukcja jest dostosowana do treningów na świeżym powietrzu. Słuchawkom nie zaszkodzi pot ani mżawka. Czas pracy na jednym ładowaniu to sześć godzin. Niestety słuchawki nie będą odpowiadać każdemu. Jakość dźwięku jest niższa niż w tradycyjnych produktach, a cena może odstraszać.

Warto próbować różnych rozwiązań i zastanowić się, które będzie nam odpowiadać najbardziej. Oczywiste jest, że osoby, które oczekują najwyższej jakości dźwięku nie wybiorą słuchawek bezprzewodowych. A sportowcy biegający w każdych warunkach pogodowych oraz w lesie, gdzie jest wiele wystających gałęzi raczej zrezygnują z kabla, który może się gdzieś zaplątać. Znajomość wielu opcji pozwoli zwiększyć komfort, a w krytycznych sytuacjach nawet zmotywować do treningu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest