Jak przygotować ciało na lato? Czyli sezon bikini 2018 otwarty!

Sezon bikini – chwila prawdy dla wszystkich, którzy pracowali nad poprawą swojej sylwetki. Pojawia się pytanie… Forma na lato? A może forma na lata? Zdecydowanie wybieramy opcję numer 2!

Ostatnie szlify czy ostatni dzwonek?

Tym, którzy zdążyli z formą na lato serdecznie gratulujemy. Jednak jeśli jesteście w grupie osób, które marzenia o wyrzeźbionej sylwetce odłożyły na drugi plan, nie załamujcie się! Jeszcze nie jest za późno. Przy zachowaniu odpowiedniej diety i systematycznych ćwiczeniach, zdążycie jeszcze nieco “podrasować” swoje ciało. Dobrym rozwiązaniem będzie kilkudniowy detox, który pozwoli wam na oczyszczenie organizmu z wszelkiego rodzaju toksyn. Sprawdzą się tutaj diety, składające się z soków owocowo-warzywnych. Nie zapominajcie jednak o wysiłku fizycznym, bo to od niego w dużej mierze zależy wygląd waszej sylwetki.

Możecie wybrać jogging, który zaangażuje do pracy całe ciało. Tym bardziej, że pogoda jak najbardziej temu sprzyja. Poświęćcie przynajmniej 3 dni tygodniowo na godzinny bieg, efekty gwarantowane! Jeżeli wolicie jednak ćwiczenia w zaciszu domowym, na ratunek przychodzą gotowe programy treningowe, od których YouTube pęka w szwach. Z pewnością znajdziecie tam coś dla siebie, a co najważniejsze, na miarę swoich możliwości. Możecie wybrać zarówno zestawy z treningiem całego ciała, jak i skupiające się na poszczególnych partiach. Do wyboru, do koloru.

Dobry strój kąpielowy to podstawa!

Przy odpowiednim doborze stroju kąpielowego naprawdę można zdziałać cuda. Obecne trendy w modzie bikini to między innymi majtki z wysokim stanem, które zakryją małe mankamenty i podkreślą kobiece kształty. Wersje z wycięciami po bokach mogą okazać się ciekawym urozmaiceniem, jednak pamiętajmy, że nie są zbyt praktyczne, kiedy chcemy się opalić. Triumfują także stroje jednoczęściowe w różnych wariacjach. W zależności od tego, co chcemy odsłonić lub zasłonić, bo można wybrać wersję z większym dekoltem lub wycięciem na plecach, ale też opcję standardową, o prostym kroju. Kolejną propozycją są wszelkiego rodzaju narzuty i chusty, które możemy zarzucić bezpośrednio na strój kąpielowy, ale też nosić w wersji sukienek plażowych. Działamy tutaj dowolnie, na tyle, ile pozwoli nam odwaga i wyobraźnia.

Dużo osób decyduje się na poprawę sylwetki, stawiając sobie za cel właśnie sezon bikini. Nie każdy dotrwa w swych postanowieniach, bo wiadomo, że wymaga to wielu wyrzeczeń i samodyscypliny. Warto pamiętać, że we wszystkim najważniejszy jest zdrowy rozsądek, bo jeśli nie zdążyliście z formą “na lato”, to przecież nie koniec świata! Dlatego jeśli planujecie całodniowe głodówki i ćwiczenia do ostatniego tchu, stanowczo odradzamy. Weźcie pod uwagę wasze zdrowie, które może na takich eksperymentach znacznie ucierpieć. Co z tego, że uda nam się zrzucić parę kilogramów, skoro będzie to wynikiem czegoś, co jedynie pogorszy nasz stanu zdrowia. Pamiętajcie, że w wakacje nie liczy się tylko smukła figura i wyrzeźbione ciało, bo to przede wszystkim czas, który spędzamy w gronie rodziny i znajomych. Dlatego zadbajmy o to, by spędzić go jak najlepiej!

Jak przygotować ciało na lato? Czyli sezon bikini 2018 otwarty!
Ocen ten wpis

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *