Jak pozbyć się brzucha po cesarce?

Po porodzie zmienia się nie tylko nasze dotychczasowe życie, ale i nasze ciało. Coraz częściej – czy to z wyboru czy z kwestii zdrowotnych lekarz i przyszła mama decydują się na cesarskie cięcie. Warto pamiętać iż cesarka to operacja, po którym trzeba dać sobie czas na rekonwalescencję. Po tym czasie można zacząć pracować i dbać o swoje ciało, w taki sposób by wróciło do stanu przed ciążą. Dziś podpowiemy wam co możecie zrobić z brzuchem po cesarskim cięciu.

Blizna a cesarka

Cóż, po szwach, jak to zwykle bywa, zostanie blizna. Spokojnie! Na początku będzie wypukła i różowa, a potem znacząco zblednie. Najważniejsze jest to by dbać o nią należycie, dlatego też zaleca się mycie ran szarym mydłem i dokładną, nieinwazyjną pielęgnację. Wszelkie peelingi ujędrniające i kremy dla kobiet po porodzie są świetną pomocą, ale używaj ich dopiero gdy pozwoli ci na to Twój stan zdrowia.

Dodatkowo wszelkie ćwiczenia i wysiłek fizyczny możliwy jest dopiero po całkowitym zagojeniu się miejsca po operacji. Wcześniejsze działania mogą powodować trudniejsze gojenie się ran, a nawet rozchodzenie się ich, co oczywiście spowoduje szersze i bardziej widoczne blizny.

By przyspieszyć gojenie albo zmniejszyć widoczność blizn zaleca się stosowanie odpowiednich maści, które można kupić w aptece. Dodatkowo można skorzystać z domowych sposobów, takich jak np. olejek z drzewa herbacianego lub olejek lawendowy.

Płaski brzuch a cesarka

Blizna to jedno, a płaski brzuch to drugie. Dlatego też jest kilka technik i propozycji, które możesz stosować po całkowitym wyleczeniu rany i wyjściu ze szpitala. Pamiętać musisz, że ciąża trwała 9 miesięcy, a jej skutki odczuwać będziesz jeszcze trochę po porodzie. Macica przez cały okres trwania ciąży sukcesywnie się powiększała, dlatego też znacząco zwiększyły się twoje obwody. Dopiero po 6-8 tygodniach macica wraca do swoich dawnych rozmiarów. Możesz przyspieszyć ten proces decydując się na karmienie piersią.

Znanym i sprawdzonym sposobem na ujędrnianie danych partii ciała jest spryskiwanie naprzemienne ciepłym i zimnym strumieniem wody. Im większe różnice temperatur tym lepiej.

Oprócz zbilansowanej i dobranej pod nasze potrzeby diety, które pozwolą nam zgubić dodatkowe kilogramy, są również ćwiczenia.

Oto kilka propozycji na bezpieczne i sprawdzone ćwiczenia po cesarskim cięciu;

  • wszelkie ćwiczenia polegające na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu danych partii. Warto rozpocząć od zwykłych ćwiczeń mięśni Kegla.
  •  ćwiczenia na dużej piłce, idealne są do wzmocnienia mięśni brzucha, z jednoczesnym odciążeniem kręgosłupa
  • wszelkie brzuszki standardowe, skośne, nożyce, czy nawet zwykłe podnoszenie miednicy

Pamiętaj też o zabiegach SPA, które możesz wykupić zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym ( np. mezoterapia), jak również wykonywać w domu, za pomocą masażera, czy baniek chińskich.

Jak pozbyć się brzucha po cesarce?
Ocen ten wpis

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *