Jak podkreślić opaleniznę? Poznaj 5 trików!

Lato zawsze równa się z piękną, złotą opalenizną. Oczywiście uzyskaną przez prawidłowe przygotowanie, a więc dużo filtrów przeciwsłonecznych i nawilżenie. Połączenie tych dwóch etapów pielęgnacji sprawi, że Twoje ciało będzie wyglądało pięknie! Tylko jak utrzymać ten wakacyjny, brązowy kolor skóry?

5 trików jak utrzymać opaleniznę

Opalenizna – chyba każda kobieta nie może się jej doczekać. Nic dziwnego, dodaje ona uroku, zdrowego wyglądu skóry, a wyjść z domu można nawet bez makijażu, ponieważ muśnięta słońcem cera sama w sobie wygląda pięknie. Kiedy już zacznie się lato, zastosuj kilka przydatnych trików, które pozwolą przedłużyć Twoją opaleniznę, ciesząc się nią nawet kończąc sezon wakacyjny i wchodząc w kolejną porę roku – jesień.

1. Przed opalaniem wykonaj peeling ciała, pozwoli to złuszczyć martwy naskórek, skóra nie będzie wysuszona i przyjęta opalenizna będzie utrzymywać się o wiele dłużej, a dodatkowo uzyskasz równomierny koloryt. Peeling wykonuj również po opalaniu – bez obaw nie usunie to Twojej opalenizny, a wręcz przeciwnie pomoże wydobyć jej naturalny wygląd

2. Nawilżaj skórę, zarówno przed opalaniem jak i po. Do tego najlepiej używać balsamów zawierających składniki podtrzymujące brązowy kolor skóry. Możesz stworzyć swój balsam, łącząc olej kokosowy i masło kakaowe.

 3. Używaj balsam utrwalający opaleniznę. Takich balsamów w sklepach jest mnóstwo i wybór jest ogromny, warto więc zaopatrzyć się w taki produkt. Dzięki temu utrzymasz letni koloryt skóry, a dzięki zawartym w nich drobinkom złota, sprawisz, że skóra będzie rozświetlona. Stosuj zwłaszcza na twarz, gdzie opalenizna znika najszybciej.

4. Stosuj odpowiednią dietę, wprowadzając do niej produkty z witaminą A, beta-karotenem oraz kwasami tłuszczowymi omega-3. Oczywiście nie zapomnij również o picie dużej ilości wody, która pozwoli utrzymać nawilżenie skóry, a więc przy tym Twoją opaleniznę.

5. Pomóż skórze sztuczną opalenizną, w granicach rozsądku. Opalanie natryskowe raz na jakiś czas, świetnie podtrzyma brązowy kolor i przedłuży jego trwałość.

Te 5 trików pomoże utrzymać ciemny kolor skóry, jednak przede wszystkim zastosuj jedną najważniejszą zasadę – stosuj filtry przeciwsłoneczne, które pomogą w uzyskaniu naturalnej i równomiernej opalenizny. Zapobiegają one również starzeniu się Twojej skóry i powstawaniu nieestetycznych przebarwień.

Jak widzisz, istnieje kilka cennych porad na temat – jak utrwalić opaleniznę. Warto wprowadzić je do codziennej pielęgnacji, pamiętając, aby zacząć dbać o skórę przed samym opalaniem. Takim sposobem, będziesz mogła cieszyć się piękną wakacyjnym ciałem, nawet po skończonych wakacjach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *