Ile kalorii ma piwo smakowe?

Piwo smakowe to nic innego jak piwo aromatyzowane. Czyli takie, do którego zostały dodane pewne składniki mające na celu nadanie mu najczęściej owocowego smaku i aromatu. Z roku na rok zyskują coraz większą popularność i są bardzo chętnie spożywane, zwłaszcza przez kobiety. Wielu mężczyzn uważa je za typowo kobiecy trunek, jednak są i tacy, którzy sami się w nich lubują. Cała gama różnorodnych piw smakowych daje spory wybór, z pewnością każdy znajdzie wśród nich swój ulubiony smak. Są słodkie i owocowe w smaku, bez wyczuwalnej goryczki, więc można pić je bez końca. Choć w tym przypadku warto zachować umiar.

Skład piwa smakowego

W ich składzie oprócz tradycyjnego piwa znajdziemy naturalne lub sztuczne aromaty oraz różnego rodzaju ekstrakty, które mają za zadanie zastępować niewielki dodatek soków owocowych i nadać mu owocowy smak. Dodatkowo zawierają spore ilości cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego. Odpowiednią barwę nadają im różnorodne barwniki, które mają imitować naturalny kolor owoców. W ich składzie można znaleźć także stabilizatory i regulatory kwasowości.
Dla porównania, klasyczne piwo zawiera w swoim składzie jedynie wodę, słód jęczmienny i chmiel. Oczywiście zdarzają się i takie, do których dodano cukier lub syrop glukozowo-fruktozowy.

Wartość energetyczna

Liczba kilokalorii jaką dostarcza piwo zależy głównie od zawartości w nim alkoholu. Jego ilość w piwach smakowych jest zwykle niższa niż w piwie tradycyjnym i najczęściej oscyluje w granicach 2-3% obj., jednak z tego względu, że zawierają więcej cukrów prostych, są bardziej od nich kaloryczne. Jedna puszka piwa o zawartości alkoholu 2% obj. i pojemności 500 ml dostarcza średnio od 205 do 270 kcal. Dla przykładu piwo jasne o takiej samej pojemności i zawartości alkoholu 3,5% obj., bez dodatku substancji słodzących, dostarcza około 145 kcal. Mimo nieznacznej różnicy w zawartości alkoholu, oba te rodzaje piwa różnią się kalorycznością.

Napój ten z pewnością nie jest najlepszym wyborem dla osób pragnących zrzucić zbędne kilogramy. Będąc na imprezie z łatwością można wypić około dwóch puszek takiego piwa, o ile nie więcej, co daje nam aż 540 kcal. Niełatwo jest spalić taką ilość energii dostarczoną do organizmu. Co więcej, piwo samo w sobie pobudza apetyt, a dodane do niego cukry proste potęgują to działanie. Taka mieszanka powoduje, że chętniej sięgamy po niezdrowe i wysokokaloryczne przekąski, które sprzyjają otyłości. Z tego względu należy uważać nie tylko na ilości wypijanego piwa, ale także na to, co się do niego przekąsza.

Ocen ten wpis

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *