Grypa żołądkowa (grypa jelitowa, jelitówka) – objawy, leczenie!

Grypa żołądkowa oznacza to samo co grypa jelitowa. Infekcje wywołują same wirusy, na szczęście nie ma z nią większych problemów. Warto zwrócić uwagę, na jakie to ma objawy. Jest to inaczej problem z układem jelitowym. Na początku zazwyczaj pojawia się biegunka, ma ona trwanie do 5 dni. Występują także nudności oraz osłabienie organizmu, razem z gorączką bardzo wysoką. Zazwyczaj chory, nie czuje się dobrze podczas trwania całej choroby.

Sposoby na grypę żołądkową

Leku na grypę jelitową, jak do tej pory nie ma. Należy łagodzić objawy, uzupełniać płyny i utrzymywać w domu przede wszystkim bardzo dużo higieny. Grypa jelitowa jest bardzo zaraźliwa. Rozprzestrzenia się za pomocą drogi kropelkowej. Dlatego należy często myć ręce. Gdy chory jest w domu, należy przede wszystkim bardzo często myć ręce. Można również dbać o higienę przedmiotów, jakie dotykał chory. Objawy grypy jelitowej zazwyczaj nie trwają dłużej niż kilka dni. To jest plusem. Należy w tym okresie przede wszystkim zadbać o dietę oraz wypocząć. Nie należy również od razu po ustąpieniu objawów, przestać na siebie uważać. Jest to również choroba, która jest bardzo uciążliwa. Zazwyczaj biegunka, objawia się przede wszystkim częstym wypróżnianiem się oraz bólem przy oddawaniu stolca.

Działania – krok po kroku

Najlepiej na samym początku zaopatrzyć się w aptece w gospodarkę elektrolitową. Można takie leczenie stosować nawet trzy razy dziennie, w zależności od naszego stanu. Oprócz biegunki czasami pojawiają się tez inne objawy. Jeśli jednak grypa nie ustępuje, należy udać się do lekarza. Należy zwrócić uwagę na to, aby nie doprowadzić do wycieńczenia organizmu.

Działanie mają również zioła. Korzystnie działa przede wszystkim szałwia i ziele czarnego bzu. Może być to bardzo dobra metoda. Warto również dużo odpoczywać. Należy podczas terapii unikać różnego rodzaju ciężkich potraw, ponieważ może to wpłynąć na nas negatywnie. Pomaga również aktywność fizyczna, szczególnie kiedy jest na to podatność na zachorowanie lub mamy kogoś chorego przebywającego w domu lub mieszkaniu. Najlepiej również w przypadku wizyty lekarskiej, skorzystać z opcji domowej. Jest to dużo lepsze i nie jesteśmy zbyt podatni na kolejny wirus. Zapobiegawczo nie mieć kontaktu z chorymi na tą chorobę. Przynajmniej przez okres rekonwalescencji, to ważne.

Czytaj więcej:Grypa żołądkowa (grypa jelitowa, jelitówka) – objawy, leczenie!
5 (100%) 2 głosów