Jak wykonać 300 brzuszków -zalecenia, efekty

Program 300 brzuszków został stworzony z myślą o uzyskaniu efektu płaskiego i umięśnionego brzucha. Liczba wygląda zatrważająco, szczególnie dla osób początkujących, jednak przy przestrzeganiu odpowiednio rozpisanego cyklu jest całkiem realna.

Jak dokładnie wygląda ta metoda treningowa? I czy faktycznie zapewnia przewidywanie efekty?

Na początku programu przewidziany jest test. Należy podejść do niego uczciwie i na miarę własnych możliwości, ponieważ nie warto zaczynać cyklu, do którego nie jest się fizycznie gotowym.

Na czym to polega?

Każdego dnia robimy określoną liczbę brzuszków, zaczynając od liczby, którą wykonaliśmy podczas wstępnego testu. Jeśli wyszło ich przykładowo 13, zaczynamy od 11-20 powtórzeń. Sześć dni w tygodniu przeznaczamy na trening, po czym siódmego sprawdzamy, na ile wzrosły nasze możliwości, wykonując maksymalną liczbę spięć brzucha. Przechodzimy do kolejnego etapu, gdy udało się wykonać więcej brzuszków. Wykonanie 300 brzuszków jednego dnia jest ostatecznym celem programu.

W założeniu efekty mają być zauważalne. Oprócz wzmocnienia i wyrzeźbienia mięśni, trening ma gwarantować spalenie tłuszczu i ujędrniony brzuch. W praktyce program nie odchudza, ponieważ jest mało zróżnicowany. Dopiero uzupełniony aerobami i stosowaniem diety z ujemnym bilansem kalorycznym pozwoli spalić tkankę tłuszczową.

Dodatkowo można przyspieszyć odchudzanie ćwiczeniami pobudzającymi metabolizm – na przykład przynajmniej półgodzinnym, intensywnym treningiem cardio lub interwałami. Wprawdzie program 300 brzuszków faktycznie ujędrni brzuch, jednak nie będzie to tak zadowalający efekt jak przy ćwiczeniu wszystkich partii mięśniowych w tych okolicach. Trzeba pamiętać, że twardy i mocny brzuch uzyskamy poprzez spięcia proste, skośne i poprzeczne, a także pamiętając o głębokich mięśniach brzucha.

Zalecenia podczas wykonywania 300 brzuszków

Wykonując 300 brzuszków należy szczególnie uważać na kręgosłup, ponieważ ilość powtórzeń obciąża odcinek szyjny. Poprawna technika wprawdzie zapobiegnie kontuzji, jednak nie wyklucza nadwyrężenia szyi. Brak odpoczynku w trakcie cyklu może także doprowadzić do przetrenowania, czego skutkiem będzie wyczerpanie i brak motywacji do kontynuowania ćwiczeń.

Program 300 brzuszków nie stanowi cudownego sposobu na odchudzanie ani nie zapewni najlepszych efektów, ale to doskonałe wyzwanie dla osób pragnących sprawdzić swoje możliwości. Zaleca się go raczej osobom wyćwiczonym niż początkującym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest