Szerokie biodra – ćwiczenia i praktyczne porady jak je wyszczuplić

Jesteś kobietą, chcesz być atrakcyjna i czuć się świetnie w swoim ciele? Mamy różne sylwetki, upodobania i uwarunkowania genetyczne, a każda z nas ma swoje własne kompleksy. Jednym z nich mogą być szerokie biodra – dziś podpowiemy co zrobić, by wyglądały szczuplej!

Szerokie biodra – czy to na pewno Twój problem?

Pamiętaj, że Twój problem, dla kogoś innego może być zaletą. Aby polubić swoje ciało, kompleks, spróbuj przemienić w swój atut. To naprawdę możliwe! Wydatne biodra sprawiają, że talia wydaje się szczuplejsza, a sylwetka bardziej kobieca. Jeżeli szerokość ramion jest dostosowana wielkością do dolnych partii ciała, to Twoja figura kształtem przypomina klepsydrę, którą uznaje się za jedną z najbardziej zmysłowych, wśród typów sylwetek kobiecych.

Przyczyny nieproporcjonalnej sylwetki

Jeśli jednak zauważasz dysproporcję, zastanów się, dlaczego Twoje biodra są szerokie. Być może wynika to z genetyki i Twoja miednica jest z natury odrobinę większa? Przyczynami szerokich bioder mogą być także ciąża, w czasie której ciało bardzo się zmienia – przygotowując się tym samym do porodu, a nawet nieodpowiednia dieta, kiedy tkanka tłuszczowa odkłada się w okolicy bioder tworząc nieestetyczne „boczki”.

Jak wyszczuplić biodra – praktyczne porady

Najprostszym sposobem jest optyczne wyszczuplenie sylwetki, której sekret tkwi w odpowiednim doborze garderoby. To nie tylko fason ubioru, ale też kolorystyka oraz wzory nadrukowane na tkaninach. Wcale nie musisz ubierać się całkowicie na czarno. Przeświadczenie, że ten kolor wyszczupla, w przypadku szerokich bioder – może okazać się zgubne.

Łącz ze sobą różne barwy – jeśli spodnie są ciemnego koloru, dobierz jaśniejszą górę. Jeśli zdecydujesz się np. na koszulę, to lepiej, by była nieco dłuższa i opływała biodra. Bluzki typu „hiszpanki” – odkrywają ramiona, poszerzają je optycznie i eksponują dekolt, dzięki czemu (jeśli posiadasz drobne ramiona) dysproporcja sylwetki się wyrównuje.

Wybieraj spodnie z wysokim stanem, których krój pozwoli zatuszować nadprogramowe kilogramy. Aby dać złudzenie, że nogi są dłuższe i bardziej smukłe, buty powinny pasować kolorem do spodni.

Nie musisz odmawiać sobie sukienek i spódnic – eksperymentuj z długościami i fasonami. Wybierając te dopasowane do talii lub o tzw. ołówkowym kroju, dzięki nim wyszczuplisz optycznie swoją figurę. Długa spódnica z lejącego materiału w kształcie litery „A” również da zamierzony efekt.

Nienachalne wzory na ubraniach – takie, w jakich Ty czujesz się najlepiej to także świetny pomysł, ponieważ odwracają uwagę od niedoskonałości figury. Pamiętaj jednak, że jeśli decydujesz się na np. wzorzysty żakiet, druga część ubioru powinna być stonowana.

Ćwiczenia na szerokie biodra

Powyżej zaproponowane rozwiązania, w zależności od tego, co wybierzesz – mogą być skuteczne, jednak, aby efekt proporcjonalnej sylwetki nie był tylko złudzeniem, warto zacząć uprawiać sport i zdrowo się odżywiać. Kiedy stracisz kilka kilogramów, wówczas będziesz mogła pozwolić sobie na zakupowe szaleństwa, ponieważ więcej fasonów będzie dla Ciebie odpowiednich.

Planując treningi, musisz wiedzieć, że nie ma idealnego sposobu na pozbycie się tkanki tłuszczowej jedynie z okolic bioder, ponieważ ćwicząc regularnie angażujemy do pracy wszystkie mięśnie, w związku z czym – chudniemy proporcjonalnie. Teoretycznie, mogłabyś wykonywać ćwiczenia tylko na dolne partie ciała, tj. nogi i pośladki, dzięki czemu straciłabyś też kilka centymetrów wokół bioder, ale nie jest to odpowiednia metoda. Dlaczego? Trenując w ten sposób, możesz nabawić się kontuzji.

Wykonuj treningi wytrzymałościowe – tzw. trening „kardio” wzmocni Twoją kondycję oraz zapewni kompleksowe pozbywanie się tłuszczu. Trening tego typu nie powinien być krótszy niż ok. 40 minut, ponieważ organizm dopiero po kilkunastu minutach pracy zaczyna spalać tkankę tłuszczową.

Przykładowe ćwiczenia aerobowe („kardio”) to m. in. skoki na skakance, bieganie, jazda na rowerze, oraz ćwiczenia na stepperze i orbitrek (wysmuklają talię, kształtują mięśnie nóg i pośladków).

Skuteczne będą także takie ćwiczenia, jak przysiady np. „sumo squat” – stań prosto, a nogi ustaw na szerokość bioder, ręce wystaw przed siebie lub złącz je ze sobą na wysokości klatki piersiowej i w tej pozycji wykonaj przysiad głęboki.

Wypady i wykroki nóg, w których kolano nogi wykonującej wykrok ustawione jest dokładnie nad linią palców stopy, tułów jest prosty, a łopatki ściągnięte. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, należy zacząć z pozycji stojącej, jak gdyby „wypychając” jedną z nóg w przód, przy jednoczesnym obniżeniu bioder.

W celu osiągnięcia jak największej skuteczności, łącz ze sobą rożne ćwiczenia. Możesz także ćwiczyć z obciążeniem lub wykonywać „interwały” – treningi ze zmienną intensywnością ćwiczeń w krótkim czasie.

Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, ćwicz pod okiem wykwalifikowanego trenera personalnego, od którego otrzymasz cenne wskazówki. Jeśli natomiast decydujesz się na trening w domowym zaciszu – słuchaj swojego ciała i wykonuj rozgrzewkę.

Ćwiczenia powinny powodować uczucie zmęczenia, jednak nie można doprowadzać się do stanu, w którym ćwiczący doznaje duszności i zawrotów głowy lub odczuwa mdłości spowodowane nadmiernym wysiłkiem. Uważaj na siebie i bądź cierpliwa – na efekty będziesz musiała poczekać, a sukces będzie zależny od Twojej systematyczności. Powiedzenia!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest