Sportowy biustonosz – połącz praktyczne ze stylowym

Podczas ćwiczeń, czy to w domu czy na siłowni, niezwykle ważna jest wygoda, co najczęściej oznacza sportową koszulkę, spodnie oraz odpowiednie buty. Jeżeli jednak chcesz regularnie biegać, chodzić na zajęcia z jogi czy pracować na kształtem swojego brzucha oraz pośladków poszukaj także sportowego biustonosza. Z nim ćwiczenie stanie się znacznie wygodniejsze.

W odróżnieniu do tradycyjnych staników, te dedykowane dla aktywnych są przede wszystkim inaczej wykonane. Najczęściej zrobione są z chłonnego i lekkiego, ale oddychającego i elastycznego materiału. W przeciwieństwie do popularnej bawełny, przepuszczają one wilgoć i nie stają się zimne. Te staniki są również bardziej zabudowane, mają grubsze ramiączka i niejednokrotnie przypominają krótkie topy. Ich zadaniem jest bowiem “przyklejenie” biustu do klatki piersiowej i utrzymanie go w miejscu, aby się nie przemieszczał. Dzięki temu zapewniają mu podparcie i rozkładają jego wagę pomiędzy ramiona i plecy, odciążając kręgosłup.

Pamiętaj – jeżeli uprawiasz sport, to unieruchomiony biust jest mniej narażony na uszkodzenia. Rozważając zakup biustonosza sportowego powinnaś mieć na uwadze, że jego brak lub zły dobór może skutkować, nie tylko brakiem komfortu ale też problemami zdrowotnym. Nieodpowiedni stanik może powodować ból piersi, prowadzić do ich uszkodzenia czy w ekstremalnych sytuacjach nawet do zerwania więzadeł.

Jak wybrać odpowiedni biustonosz sportowy?

Bielizna sportowa, podobnie jak ta codzienna czy nocna, jest obecnie niezwykle stylowa. Staniki czy majtki są nie tylko wygodne, ale też wyglądają wyjątkowo dzięki ciekawemu doborowi kolorów, wzorów czy nawet wstawkom z siateczek i koronek. Obecnie kupując biustonosz sportowy nie jesteś skazana na nieatrakcyjne i niekobiece modele i nawet w sportowej garderobie możesz prezentować się niezwykle seksownie.

W sklepach z bielizną i tych dedykowanych dla sportowców możesz znaleźć stylowe komplety, na które składają się całe zestawy ubrań. Są to najczęściej podkreślający kobiecość stanik, dopasowane do niego spodnie, a nieraz także i top. Takie komplety możesz znaleźć w topowych kolorach i wzorach, dzięki czemu nawet w klubie fitness możesz wyglądać modnie i stylowo.

Szukając jednak odpowiedniej bielizny musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim rozmiar: sportowy biustonosz powinien ściśle przylegać do ciała. Zbyt luźny nie utrzyma piersi we właściwym miejscu, a zbyt mały będzie powodować dyskomfort. Najczęściej jest on w tym samym rozmiarze, co ten codzienny, nie jest to jednak regułą. Zanim zdecydujesz się na zakup na spokojnie sprawdź kilka rozmiarów. Podczas mierzenia podskocz też kilka razy i zrób kilka głębszych oddechów, aby upewnić się, że wybrany model odpowiednio podtrzymuje piersi i nie utrudnia oddychania.

Biustonosz sportowy zależy od rodzaju aktywności

Kolejnym ważnym aspektem podczas poszukiwania odpowiedniego stanika jest rodzaj uprawianego sportu. W przypadku bardzo energicznych ćwiczeń jak bieganie, zumba czy tenis najlepiej sprawdzają się staniki z dużym poparciem, które nierzadko wyposażone są w fiszbiny. Wśród nich znajdziemy m.in. modele oddzielające piersi od siebie, przez co ich bezwładność staje się mniejsza i są lepiej podtrzymywane. Te staniki dedykowane są przede wszystkim dla kobiet z większym biustem.

W przypadku, gdy uprawiasz mniej energiczne dyscypliny sportowe, wystarczy biustonosz ze średnim podparciem. Natomiast jeżeli jesteś miłośniczką gimnastyki, jogi czy pilatesu z powodzeniem możesz postawić na stanik z małym podparciem. Tego typu biustonosze, niezależnie od dyscypliny sportu, mogą nosić panie z małym biustem, który nie wymaga tak dużej stabilizacji.

Kupując stanik warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz, czyli zapięcie. Jeżeli planujesz ćwiczenia, które będą wymagać leżenia na plecach, szukaj modeli z zapięciem z przodu lub tych nie zapinanych. Wówczas nic nie będzie ci się “wpijać” w skórę.

Niezależnie od tego, czy uprawiasz bardziej lub mniej dynamiczne dyscypliny sportowe, sportowy biustonosz jest dobrą decyzją. Dzięki niemu nie tylko poprawiasz swój komfort, ale także dbasz o swoje zdrowie. Bez problemu znajdziesz stylowe i kobiece staniki wraz z dopasowanymi do nich spodniami. Szukając odpowiedniej bielizny sportowej możesz sprawdzić, oprócz tych popularnych, też szeroką ofertę sklepów internetowych, w tym np. Astratex.pl. Gdy wybierzesz właściwy model szybko poczujesz różnicę i ćwiczenia będą ci sprawiać jeszcze większą przyjemność.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest