Spalaj kalorie z hula hop -efekty ćwiczeń

Hula hoop jest dobrym treningiem, dla pleców, ud, czy dekoltu, ale też zapewnia poprawę funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, gdy jest wykonane przez dłuższy okres czasu.

Hula hula działa w taki sam sposób, gdy jest wykonywane regularnie, ale najlepiej gdy jest stosowane przez dłuższy czas, gdyż wtedy ciało obraca się płynniej. Intencjonalny pęd, jaki trzeba stworzyć i wysiłek wymagany od mięśni, aby utrzymać rotacje daje wymierne korzyści mięśniom i dla układu sercowo-naczyniowego, a więc tonuje się i spala kalorie w tym samym czasie.

Trening z hula-hoop

Ćwiczenia z hula-hoop to świetna zabawa. Kręcenie obręczą jest bardzo skuteczne: hula-hoop modeluje ciało (regularne kręcenie powoduje, że brzuch staje się twardszy, płaski i pojawia się wcięcie w talii). Oprócz tego hula-hoop poprawia kondycję i nastrój.
The American Council on Exercise (ACE) z the University of Wisconsin, poparła badania prowadzone nad wydatkami kalorii w czasie ćwiczenia hula. Badanie wykazało, że spalono 210 kalorii w 30-minutowym treningu albo 7 kalorii na minutę. The Centers for Disease Control and Prevention podaje, że 10 minut ćwiczeń hula-hoop, powtarzanych trzy razy na dobę zapewnia co najmniej 30 minut aktywności fizycznej. Można ćwiczyć hula hop w 10-minutowe sesjach, spalając 70 kalorii w każdej sesji, a więc stopniowo wprowadzać do 30- do 60-minutowych codziennych treningów, aby zwęzić talię i schudnąć.

Efekty ćwiczeń z hula-hoop

Hula-hoop odchudza brzuch i modeluje talię. Pierwsze efekty (np. o kilka centymetrów mniej w talii) widoczne są po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń z kołem. Drugą dużą zaletą hula-hoop jest poprawienie postawy ćwiczącego. Długie kręcenie kołem przede wszystkim wymaga wyprostowanej sylwetki. Dlatego ćwiczenia hula-hoop poprawiają postawę oraz wzmacniają kręgosłup, modelując pośladki.

Aby wyszczuplić uda należy postawić hula-hoop przed sobą, opierając się o jego krawędź. Napinając brzuch należy oddychać podczas każdego ruchu. Potem przenosi się ciężar ciała na prawą nogę, zaś lewą należy podnieść w bok, tak, by poczuć rozciąganie uda. Palce stopy kieruje się do przodu. Należy wytrzymać chwilę i powoli opuścić nogę (kontrolując ten ruch, nie wolno pozwolić nodze bezładnie opaść). Ćwiczenie należy powtarzać 15 razy , zmieniając nogę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest