Już niespełna dwa tygodnie do targów BIOEXPO Warsaw

Druga edycja największych targów dla branży BIO w Polsce odbędzie się w terminie 8 – 10 października 2020 roku w PTAK WARSAW EXPO. Swój udział w Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych BIOEXPO Warsaw potwierdziło blisko 250 wystawców oferujących szeroką gamę produktów, usług i rozwiązań, a wszystko to w jakości BIO, EKO, ORGANIC i naturalnej, FAIRTRADE, DEMETER.

Impreza ma charakter stricte biznesowy, na co organizatorzy kładą największy nacisk. Wśród odwiedzających można wyróżnić duże sieci handlowe oraz sieci FMCG, hurtownie i sklepy specjalistyczne, jak również przedstawicieli sektora HoReCa, zielarni, aptek czy drogerii.

PORADY FIT: Nie milknie temat bezpieczeństwa w kontekście mniejszych i większych imprez branżowych. Czy jesteście Państwo przygotowani do przeprowadzenia targów w reżimie sanitarnym?

BIOEXPO Warsaw: W tym roku siłą rzeczy nasze wydarzenie będzie wyglądało nieco inaczej. Wyjątkowa sytuacja i procedury sanitarne związane z COVID-19 narzucają szereg wytycznych na organizatorów targów. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ochrony zdrowia wystawcom i uczestnikom wydarzenia. Pragniemy zapewnić, że nasz ośrodek targowy PTAK Warsaw Expo spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przewidziane dla organizatorów takich wydarzeń. Jako jedyny obiekt w Polsce dysponuje powierzchnią ekspozycyjną pozwalającą na jednoczesne uczestnictwo w targach nawet 57 tys. osób dziennie (przy zachowaniu zalecanej przestrzeni 2,5 m2/os.). Dzięki temu nasz obiekt jest w stanie utrzymać wymagane bezpieczne odległości na targach bez uszczerbku dla jakości imprezy, liczby wystawców i odwiedzających. Wracając do BIOEXPO Warsaw, przygotowujemy przestrzeń, która zapewni nawet większe niż wymagane przepisami odległości pomiędzy uczestnikami. Przestrzegać będziemy wszystkich aktualnych zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Posiadamy niezbędne oznakowania przypominające o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa oraz o dystansie. Zapewnimy maski jednorazowe, wytyczymy niezbędne ciągi komunikacyjne, będziemy monitorować liczbę osób przebywających na hali wystawienniczej i wprowadzimy wymagane oświadczenia o stanie zdrowia. Lista wytycznych jest bardzo długa, ale mamy już doświadczenie w organizacji imprez w czasie pandemii. Od czerwca br przeprowadziliśmy egzaminy adwokackie i radcowskie oraz Warsaw Oldtimer Show, kultowe wydarzenie dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ochrony zdrowia wystawcom i uczestnikom BIOEXPO Warsaw, tak, aby targi były bezpieczną formą spotkań i realizacji celów biznesowych.

PORADY FIT: BIOEXPO Warsaw będzie najprawdopodobniej jedynym wydarzeniem branży BIO w Polsce w tym roku. Czy ma to wpływ na program merytoryczny targów?

BIOEXPO Warsaw: Program merytoryczny w formie Kongresu budujemy przy udziale Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, w tym roku będzie II edycja. Pracujemy nad nim od kilku miesięcy skupiając się na niezależnej jakości, która jest dla nas, organizatorów targów ściśle branżowych, absolutnym priorytetem. Fakt, że być może nasze wydarzenie będzie jedynym spotkaniem rynku BIO, daje nam pewną przewagę. Niemniej jednak naszym celem jest pozycja lidera w środowisku targów przeznaczonych dla sektora produktów i usług eko. Nie oglądamy się na konkurencję, budujemy silne targi, które od pierwszej edycji cieszą się zainteresowaniem wystawców i odwiedzających, a dzięki wartościowej współpracy z partnerami i patronami strategicznymi, honorowymi, branżowymi i medialnymi oraz Partnerem Głównym Lidl Polska, możemy pochwalić się dużym wsparciem największych autorytetów branży. Tegoroczne panele dyskusyjne poświęcone będą warunkom rozwoju i tendencjom na rynku BIO w Polsce, jego szansom, barierom oraz kanałom dystrybucji. Prelegenci nawiążą również do najnowszych badań, czystej etykiety, a także jakości żywności ekologicznej. Swoje specjalne miejsce podczas Kongresu będzie miał również marketing w kontekście innowacyjnych metod promocji, aktualnych trendów oraz dobrych i sprawdzonych praktyk. Celem Kongresu jest upowszechnienie wiedzy na temat walorów produktów BIO wśród wielu grup odbiorców, m.in. rolników, producentów i przetwórców żywności ekologicznej i konwencjonalnej, instytucji rządowych i pozarządowych, liderów opinii oraz konsumentów i lekarzy. Nieodłącznym elementem Kongresu są liczne szkolenia dla branży i warsztaty.

PORADY FIT: Czy przyjmujecie Państwo jeszcze zgłoszenia firm zainteresowanych prezentacją swojej oferty w trakcie BIOEXPO Warsaw?

BIOEXPO Warsaw: rejestracja wystawców właściwie dobiega końca, ale póki będą jeszcze jakieś wolne przestrzenie, które możemy sprzedać firmy z branży BIO mogą zgłaszać chęć uczestnictwa. Zapraszamy do kontaktu zainteresowanych zaprezentowaniem swoich produktów i usług. Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej https://bioexpo.pl/kontakt/.

Jednak teraz najbardziej skupiamy się na zaproszeniu odwiedzających, na chwilę obecną mamy już ponad 3 tysiące zarejestrowanych osób, i codzienne ta liczba rośnie. Tak więc będąc na 2,5 tygodnia przed imprezą taka liczby rokują bardzo dobrze. Stawiamy przede wszystkim na obecność biznesu podczas targów, pośród zwiedzających będą profesjonaliści, a nasi wystawcy, to dynamicznie rozwijające się podmioty gospodarcze i liderzy rynku. BIOEXPO Warsaw będzie doskonałą szansą do dialogu niezbędnego dla dalszego rozwoju branży. Zapraszamy!
https://bioexpo.pl/

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Agata Szczepaniak
Dyrektor Projektu
[email protected]
602 52 99 99

Ptak Warsaw Expo
Międzynarodowe Centrum Targowo – Kongresowe
Al. Katowicka 62
05-830 Nadarzyn

Godziny otwarcia targów:
8.10.2020 godz. 10.00 – 18.00
9.10.2020 godz. 10.00 – 18.00
10.10.2020 godz. 10.00 – 17.00

Zostań wystawcą

Zostań wystawcą


Rejestracja B2B/bezpłatny bilet

Rejestracja


Lista wystawców 2020
https://bioexpo.pl/wp-content/uploads/2020/09/Lista-wystawców_BIOEXPO-Warsaw_2020_14.09.pdf
Lista wystawców 2019
https://bioexpo.pl/wp-content/uploads/2020/03/wystawcy.pdf

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest