Skakanka, Twoja przyjaciółka w drodze do idealnej sylwetki ! To właśnie dzięki niej możesz spalić około 300 – 400 kcal już w pół godziny.
Spis treści
Dlaczego ?
Skakanie na skakance angażuje całe ciało, zaczynając od mięśni nóg, pośladków, mięśni brzucha, grzbietu, ramion, i klatki piersiowej. Dzięki pracy dużej ilości grup mięśniowych, trening na skakance zaliczamy do bardzo intensywnego i efektywnego wysiłku, co pomoże poprawić ogólną koordynację ruchów, kondycję i gibkość naszego ciała. Przyspieszysz także przemianę materii, co pozwoli zauważyć efekty na wadze.
Skakanka jest idealną formą aktywności, ponieważ sama decydujesz o sile i natężeniu treningu. Dodatkowa i najważniejsza zaleta skakania na skakance to oczywiście niski koszt sprzętu, szybki intensywny trening można wykonać zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu.
Dzięki skakaniu na skakance:
- Zwalczysz cellulit
- Spalisz tkankę tłuszczową
- Wysmuklisz mięśnie
- Poprawisz kondycję
- Poprawisz koordynację i zwinność
- Wykonasz trening mięśni łydek, ud, pośladków, ramion, brzucha
- Poprawisz skoczność
- Poprawisz funkcjonowanie układu krążenia
Jak zacząć skakać na skakance ?
Podstawa to opanować odpowiednią technikę skakania. Aby wykonać dobry trening na skakance należy skupić się na wyprostowanej sylwetce, wciągnąć brzuch, zgiąć łokcie, trzymać je blisko tłowia i najważniejsze odchylić dłonie na boki. Po opanowaniu podstaw można przejść do trudniejszych ćwiczeń skoków na jednej nodze (a później na drugiej) oraz „ósemki” polegające na krzyżowaniu skakanki przed sobą. Przeciwwskazania do skakania to: nadwaga, zaburzenia równowagi, osteoporoza, problemy ze stawami lub z układem krążenia.
Kiedy zobaczę pierwsze rezultaty treningu ?
Szybko, pierwsze widoczne rezultaty pojawią się już po dwóch pierwszych tygodniach systematycznych ćwiczeń.