Obcisłe spodnie, sukienki… myślisz, że nie są dla Ciebie bo niestety masz odstający na dole brzuch – czyli tak zwaną oponkę. Nie załamuj się! Na to też są sposoby. Tyle się mówi o ćwiczeniach na górną partię brzucha, a co z tą dolną? Na to też mamy metody.
Spis treści
Płaski brzuch, a oponka
Jak to jest, że niektórzy wcale nie ćwiczą, a brzuch mają idealnie płaski? Brzmi bardzo niesprawiedliwie, czasami to kwestia genów, ale takich ludzi wcale nie ma tak wiele. Często nawet szczupłe osoby, muszą mierzyć się z odstającą dolną partią brzucha. Nie jest to jednak powód do załamywania się. Wystarczy przygotować sobie odpowiedni zestaw ćwiczeń i do dzieła!
Jak wyrzeźbić dolną partię brzucha?
Praca z dołem brzucha, wcale nie jest taka prosta, ponieważ wymaga dużego zaangażowania i bycia regularnym, a niestety to właśnie rzecz, która często jest najbardziej problematyczna. Nie powinniśmy się jednak zniechęcać, ponieważ regularność pomoże nam uzyskać wymarzone rezultaty, a potem to już nic, tylko bez obaw można nosić wszystkie ubrania jakie się chce.
Aby wykonywać ćwiczenia na dolną partię brzucha, nie potrzebujemy specjalnego sprzętu, a jedynie naszej własnej konsekwencji. Nie musimy nawet wychodzić z domu, czyli wychodzi na to, że nie ma żadnych wymówek i trzeba brać się do pracy. Jedynie czego potrzebujemy, to mata i nasz zapał. Rozpoczynając pracę nad mięśniami brzucha, powinniśmy wybrać takie ćwiczenia, które zaangażują wszystkie partie tej części ciała, nie jedynie wybrane.
Dolne partie brzucha – ćwiczenia
Oto kilka ćwiczeń, które przy regularnym wykonywaniu, pomogą pozbyć się niechcianej oponki:
- Nożyce – to ćwiczenie, które na pewno większość osób kojarzy. Do tego ćwiczenia, wystarczy nam mata. Musimy się na niej położyć, następnie unosimy nogi na wysokość kilku centymetrów, po czym krzyżujemy je w poziomie. Można podłożyć dłonie pod pośladki. Ćwiczenie wykonujemy przez minutę, odpoczywamy a potem powtarzamy.
- Pulsacyjne spięcia – Kładziemy się na plecach, stopy złączamy razem, a kolana próbujemy rozstawić jak najszerzej jesteśmy w stanie. Trzymamy nogi kilka centymetrów, nad podłożem. Barki unosimy, wyprostowane ramiona wyciągamy do przodu i wykonujemy pulsowania mięśniami brzucha.
- Wznosy nóg – Leżymy na plecach, ręce układamy wzdłuż ciała. Nogi podnosimy tak, żeby tworzyły z ciałem kąt 90 stopni. Należy chwilę tak wytrzymać, po czym opuścić nogi na ziemię.
- Przyciąganie kolan do klatki – siadamy na macie, nogi zginamy w kolanach pod kątem 90 stopni, a stopy stawiamy na ziemi. Odchylamy tułów do tyłu, a rękami podpieramy się o podłogę. Nogi podnosimy nad ziemię, a potem przyciągamy do klatki piersiowej. Tułów odrobinę zbliżamy do nóg. Potem wracamy do pozycji wyjściowej.
- Rolowanie – również wykonując rolowanie, znowu kładziemy się na plecach. Ramiona wyciągamy przed siebie, a potem zaczynamy podnosić plecy. Przestajemy, kiedy znajdujemy się już w pozycji siedzącej. Potem postępujemy odwrotnie i opuszczamy plecy, aż znowu będziemy leżeć.
Ćwiczeń na dolne partie brzucha, można znaleźć o wiele więcej, to tylko kilka przykładowych, które cieszą się popularnością i są równie skuteczne. Jeżeli nie jesteśmy w stanie ich sobie zwizualizować, zapewne możemy znaleźć jakieś wideo poradniki, które pomogą nam w dobrym wykonaniu ćwiczeń. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wykonujesz ćwiczenia dobrze, to połóż rękę pod pępkiem – tam powinno się czuć ściskanie mięśni.
Ćwiczenia na dolną partię brzucha – co jeszcze należy wiedzieć?
Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, że nasz trening powinien być urozmaicony. Brak różnorodności, sprawi nie tylko to, że szybko będziemy się nudzić, ale nasze ciało przyzwyczai się i ćwiczenia nie będą już dawać takiego efektu. Jeżeli chcemy, aby nasze ćwiczenia były skuteczne, powinniśmy wykonywać je dwa albo trzy razy w tygodniu. Dodatkowo warto również do ćwiczeń dodać odpowiednią dietę, która szybciej pozwoli uzyskać nam nasze upragnione rezultaty. Ćwiczenia na dolną partię brzucha nie wymagają specjalnych umiejętności, jedynie naszego zaangażowania. Systematyczność jest kluczem do uzyskania dobrych i szybkich efektów.