Dieta Sandruni – zasady,efekty, opinie i jadłospis

Chęć pozbycia się nadmiaru kilogramów w wielu przypadkach jest tak duża, że uciekamy się do różnych metod, które mają zagwarantować nam szybki spadek wagi. Jedną z diet, która ma nam w tym pomóc jest dieta Sandruni.

Zasady diety Sandruni

Powodem dla którego dieta Sandruni cieszy się dużą popularnością wśród internautów jest fakt, iż jej autorka zrzuciła 10 kilogramów w miesiąc. Opierała się na kilku prostych zasadach, takich jak: regularne posiłki, spora ilość warzyw i owoców w jadłospisie, minimum 2 litry wody dziennie i zwiększenie aktywności fizycznej. Powyższe reguły znajdziemy w niemal każdym poradniku poświęconemu zdrowemu trybowi życia, ale dieta Sandruni jest wzbogacona o jeden składnik, któremu przypisywane są niemal magiczne właściwości.

Mowa tutaj o wyciągu z afrykańskiego mango. Jest to suplement diety, który ma wspomóc cały proces odchudzania się i który jest fundamentalnym elementem diety Sandruni. Ekstrakt jest źródłem sporej ilości białka, dlatego ma znaczący wpływ na poprawę metabolizmu, a co za tym idzie – może przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Badania wykazały zaś, że ekstrakt z mango zmniejszył obwody osób badanych o ok 5%. Co istotne, afrykańskie mango już od dłuższego czasu cieszy się sporą popularnością w Stanach Zjednoczonych i jego właściwości wspomagające odchudzanie się zostały kilkakrotnie przebadane. Najczęściej badania przeprowadza się na szczurach, które potwierdziły iż mango obniża stężenie glukozy we krwi i poprawia profil lipidowy. Nie jest to zatem nowy produkt, o którym nikt wcześniej nie słyszał.

AfricanMango Isolated>>> Sprawdź<<<

Dodatkowo ważne jest obcięcie kalorii. Jak mówi główna zasada: z dotychczasowych zjadanych dziennie kalorii trzeba odjąć dokładnie 1000. Oznacza to iż jeśli spożywaliśmy dotychczas 2000kcal, od początku diety zjadamy dokładnie ich połowę. Łatwo więc się domyśleć iż samo tak drastyczne obcięcie składników skutkować może głodówką i spadkiem naszej wagi.

Przykładowy jadłospis diety Sandruni

Śniadanie: Płatki owsiane z jogurtem, startym jabłkiem i rodzynkami. Kanapka z chleba pełnoziarnistego z żółtym serem i pomidorem.
Drugie Śniadanie: Koktajl bananowy z otrębami na bazie kefiru.
Obiad: + 1 kapsułka do posiłku Zupa krem z zielonego groszku. Pulpety z dorsza gotowane na parze, ryż brązowy, surówka z kiszonej kapusty i jabłka.
Podwieczorek: Sałatka owocowa z kiwi i pomarańczy Kolacja + 1 kapsułka do posiłku Cukinia faszerowana mięsem mielonym.

Efekty i opinie o diecie Sandruni

Jednak czy dieta, która nie podaje żadnych rzeczowych szczegółów dotyczących odżywiania się powinna być traktowana poważnie? W dodatku o autorce wiadomo właściwie tylko to, że w miesiąc schudła 10 kilogramów, co jest bardzo dużym spadkiem wagi w bardzo krótkim czasie (ponad 2kg na tydzień, podczas gdy zdrowy spadek nie powinien przekraczać 1.5 kg). Może to wywołać poważne zaburzenia w organizmie i bardziej nam zaszkodzić, niż pomóc.

Ciężka praca i rygorystyczne podejście do jedzenie może skończyć się niedoborami witamin, a tak szybki spadek wagi – efektem jojo. Warto też podkreślić, że samo mango afrykańskie jest jedynie suplementem diety, które zwykle stanowią wyłącznie dodatek i pomagają nam w uzupełnieniu witamin, czy minerałów. Spora ilość błonnika w mango ma ogromne znaczenie dla naszych jelit, dróg żółciowych i zmniejszenia apetytu, nie mniej jednak, nie odchudza w magiczny sposób. Warto dodać iż w internecie nie ma żadnych innych potwierdzonych przypadków skuteczności tej diety.

Reasumując, kusząca wizja utraty zbędnych kilogramów w krótkim czasie i bez większych wyrzeczeń brzmi jak sen. Jednak każda dieta, na którą się decydujemy, powinna być bardzo przemyślana i dobrana tak, aby nie zaszkodzić naszemu zdrowiu. Zanim więc zdecydujesz się na nie do końca sprawdzoną dietę Sandruni, zalecamy nastawienie się na bardziej czasochłonny proces odchudzania się, ale za to pewny i rozsądny. Pamiętaj iż opisywana dieta może być mocno restrykcyjna, a preparat z mango jest tylko suplementem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest