29. Konferencja European Childhood Obesity Group (ECOG) – najnowsze zagadnienia dotyczące otyłości dziecięcej

W dniach 13-16 listopada 2019 roku w Katowicach odbędzie się międzynarodowa 29. Konferencja European Childhood Obesity Group (ECOG).

ECOG jest organizacją o zasięgu międzynarodowym skupiającym w swoich szeregach wielodyscyplinarne grono specjalistów, które już od prawie 30 lat zajmuje się otyłością dziecięcą zgodnie ze swoim mottem „Translating science into daily clinical practice”.

Tematy omawiane na konferencji będą koncentrować się wokół najnowszych zagadnień związanych z otyłością dziecięcą ze szczególnym zwróceniem uwagi na możliwości wczesnej prewencji, wypracowania modelu opieki który mógłby poprawić skuteczność leczenia tej choroby i powikłań z nią związanych.

Podczas wydarzenia dostępne będą różne formy szkolenia począwszy od wykładów plenarnych, poprzez warsztaty, udział w pracach grup roboczych, dyskusjach eksperckich i prezentacjach ciekawych przypadków klinicznych. Możliwa będzie również prezentacja własnych osiągnięć naukowych, która stanie się wyjątkową okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń na forum międzynarodowym.

ECOG Baner 468x60 01

Zaproszenie na 4-dniową Konferencję ECOG 2019 skierowane jest do szerokiego grona specjalistów zajmujących się leczeniem otyłości dziecięcej tj. lekarzy, dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów. Udział w wydarzeniu mogą wziąć również studenci wszystkich kierunków medycznych.

Językiem wykładowym podczas pierwszych 3 dni wydarzenia będzie język angielski Dla Państwa wygody dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne na język polski. Czwarty dzień Konferencji to wzorem innych lat praktyczne warsztaty kliniczne prowadzone w języku polskim.

Zachęcamy do rejestracji oraz śledzenia aktualnych informacji o konferencji na stronie internetowej www.ecog2019.pl. Z przyjemnością informujemy, iż do dnia 31.07.2019 r. istnieje możliwość rejestracji w niższej cenie.

ECOG Reklama WWW 150DPI 01

Do zobaczenia w Katowicach!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest