Dieta Oxy – zasady, etapy i efekty

Bardzo popularna jest obecnie dieta Oxy. Wiele osób,które zaczynają myśleć o zrzuceniu wagi, zaczyna się nią interesować. I teraz warto zadać sobie pytanie na czym on tak właściwie polega. Ważne jest ,aby dopasować ją odpowiednio.

To dieta białkowa, składająca się z czterech oczyszczających składników. Można ją porównać do lepszej wersji diety Dunkana. To trójfazowy system, dzięki któremu można zrzucić 15 kg w trzy tygodnie. Nie niszczy wątroby, oraz nie wpływa ujemnie na organizm. Bazuje na klasycznej diecie białkowej.

Na czym polega?

Składa się z trzech zróżnicowanych faz, z których jest cykl siedmiodniowy. Przez cały czas trwania diety, podstawą są składniki bogate w antyoksydanty. W tym żurawina. Zdaniem autorów, ma to usuwać toksyny z organizmu, oraz drogi moczowe. Ma to na celu eliminowanie ubocznych skutków diety proteinowej , takich jak: spadek formy, uczucie ciężkości, spadek formy, czy problemy z ciągłym osłabieniem.

Można bliżej zapoznać się z nią za pośrednictwem strony: dietaoxy.pl. Za jej pośrednictwem można kupić gotowy jadłospis. Nie niszczy nerek, czy wątroby jak również poprawia ogólną kondycje oraz samopoczucie. Celem pierwszego etapu jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W związku z tym w menu dominuje białko zwierzęce, które jest podawane w odpowiedniej ilości. Drugi etap, to utrwalanie uzyskanych efektów. Prawidłowy stosunek białka zwierzęcego do roślinnego, wynosi połowę. Trzecia faza jest to stabilizacja. Ma ona zapobiegać efektowi jo-jo.

Jak podkreślają administratorzy, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarza w celu sprawdzenia zastosowania diety. Do przeciwwskazań należą przede wszystkim wszystkie choroby przewlekłe, np. cukrzyca. Problemy z krzepliwością krwi, anemia, okres dojrzewania, obecność chorób dietozależnych.

Każda z nas marzy o zgrabnej sylwetce, jednak należy do tego podchodzić przede wszystkim z dystansem. Nie należy również za często stosować tej diety.

Jakie przepisy?

To co jest najważniejsze to przede wszystkim bogactwo tłuszczów zwierzęcych oraz ryby. Ciekawym pomysłem jest przyrządzenie kurczaka, z warzywami na parze. Jeśli chodzi o smażenie to polecana jest oliwa z oliwek. Dieta ma również swoje pozytywne strony, ma przede wszystkim eliminować toksyny oraz sprawić, że nasza skóra będzie lepiej wyglądać. W jej składnikach występuje również błonnik.

Czytaj więcej:Dieta Oxy – zasady, etapy i efekty
5 (100%) 1 głosów