Dieta bananowa – efekty i zasady

Dieta bananowa dostarcza wielu składników odżywczych. Jest również bardzo polecana, dla które osób chcą poprawić funkcjonowanie swojego organizmu. Składa się z kilku składników: bananów, płatków owsianych. Jest prosta, nie wymaga wielu wyrzeczeń i każdy może ją zacząć.

Wartości odżywcze bananów

Banany mają bardzo dużo witamin oraz składników potrzebnych dla naszego organizmu. W tym: selen, cynk, miedź. Warto pamiętać, że mimo kaloryczności, są bardzo zdrowe. Idealnie nadają się do diet odchudzających. Do diety, potrzeba: 6 łyżek płatków owsianych, 1 banana, butelka niesłodzonego soku, 2 łyżeczki miodu, 1 jabłko. Trzy razy dziennie, należy spożywać przygotowaną przez nas mieszankę. Najlepiej, żeby były to dwie łyżki. Na drugie śniadanie oraz podwieczorek można zjeść jabłko. W ciągu dnia należy wypić ok. litr wody. Ta dieta jest bardzo bogata w wiele witamin, dlatego jest bardzo bezpieczna. Rolę oczyszczającą spełniają płatki owsiane. Ważnym składnikiem jest również miód

Zasady diety bananowej – co jeść i jak często?

Dieta może być stosowana trzy dni każdego miesiąca. Wtedy, mamy pewność ,że nam nie zaszkodzi. Jej dużym plusem jest przede wszystkim duża ilość witamin oraz widoczne efekty. Służy przede wszystkim do pozbycia się małej nawagi. Nie jest to również sposób odżywiania, ponieważ nie zawiera wszystkich niezbędnych elementów. Nie sprawdzi się u osób, które mają cukrzyce. Należy najpierw udać się do lekarza. Nie wolno jej również stosować u dziewczyn poniżej 18 roku. Można na niej schudnąć nawet do czterech kilogramów tygodniowo. Nie zawiera również soli, która jest dość niezbędna dla zdrowia. Może również powodować efekt jo-jo. Aby tego unikać, należy po stosowaniu diety jeść małe porcje. Płatki również zalewamy sokiem, na surowo. Dlatego, dla wielu osób jest to problematyczne.

Mimo wszystko żadna dieta nie zastąpi nam aktywności fizycznej. Warto o to zadbać, jeśli chcemy zrzucić parę kilogramów. Do zalet, należy również cena. Składniki można kupić w każdym sklepie. Oczywiście, pojąc tej diety może się każda zdrowa osoba. Można do niej dołączyć również różnego rodzaju owocowe przekąski. Najbardziej nadają się jabłka, ze względu na to, że pozytywnie wpływają na zdrowie. Dzięki niej można poprawić wygląd , nie mając przy tym wielkich wyrzeczeń. Jest dużo lepsza niż tradycyjne diety, polegające na jedzeniu dwóch posiłków. Pozwala również nauczyć się jedzenia dużo mniejszych porcji. Może być dobrym pomysłem, kiedy szybko chcemy wyglądać lepiej oraz zabłysnąć w towarzystwie .

Czytaj więcej:Dieta bananowa – efekty i zasady
5 (100%) 1 głosów