Ćwiczenia na tył barków – sprawdź, co wybrać!

Trening siłowy jest jedną z najbardziej wymagających form aktywności fizycznej. Oprócz chęci i pracy do ćwiczeń wymagana jest także cierpliwość i systematyczność z którą najczęściej mamy problemy. Dzieje się tak, ponieważ kiedy nie widać szybko efektów – tracimy zapał do dalszej pracy. Tylne aktony mięśni naramiennych potrzebują czasu, aby zyskać pożądany przez nas efekt. Jak zatem o nie zadbać?

Ćwiczenia na tył barków – na co wpływają?

Zdarza się, że mimo trzymanej diety i systematycznym ćwiczeniom pewne części naszego ciała są bardziej oporne na „zmiany”. Wynika to z faktu, że każdy organizm jest inny i niektórzy potrzebują zdecydowanie więcej czasu, aby wyrzeźbić pewne partie mięśniowe. Często taki problem pojawia się w przypadku tyłu barków.

Wiele treningów mimowolnie angażuje do pracy mięśnie tułowia, w tym tylne aktony mięśni naramiennych. Nie wystarczy to jednak, aby ćwiczenia znacząco je wyrzeźbiły, ponieważ są to mięśnie, które potrzebują indywidualnego podejścia.

Jakie ćwiczenia wybrać na tył barków?

Korzystnie wpłyną na nie klasyczne ćwiczenia, takie jak martwy ciąg, podciąganie na drążku, podnoszenie sztangi, czy nawet przysiady. I o ile u jednych już taki zestaw poprawi ich wygląd, tak w przypadku innych osób może nie wystarczyć, ale będzie doskonałym treningiem wstępnym.

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń na tył barków jest podnoszenie sztangielek w opadzie tułowia. Należy przybrać pozycję siedzącą lub stojącą i utrzymać tułów prostopadle do podłoża. Następnie podnosimy sztangielki do góry i opuszczamy. Pamiętaj tutaj o utrzymywaniu stabilnej pozycji i wykonywaniu precyzyjnych, dokładnych ruchów rękoma. Ćwiczenie można wykonywać także leżąc na ławce.

Kolejnym treningiem angażującym tył barków jest face pull. Polega na przyciąganiu do siebie rączek wyciągu. Najczęściej wykonujemy je w pozycji stojącej. Warto zauważyć, że face pull doskonale wpływa na naszą postawę i angażuje także inne partie mięśniowe naszych pleców.

W przypadku ćwiczeń siłowych niezwykle ważna jest technika. Skoncentruj się zatem na poprawnym, podręcznikowym wykonywaniem kolejnych partii, ponieważ tylko właściwie wykonane ćwiczenia przyniosą rezultaty i uchronią cię przed niechcianą kontuzją!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest