3 sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy

Pragniesz posiadać proste, błyszczące włosy, ale jednocześnie boisz się je zniszczyć używając prostownicy? Całe szczęście istnieje kilka sposobów alternatywnych, a my proponujemy trzy najbardziej skuteczne, prostujące włosy bez wykorzystania prostownicy.

3 sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy

1. Wzbogacona odżywka do włosów

Ten sposób oferuje prostowanie włosów przy użyciu odżywki, którą zawsze stosujesz po umyciu włosów z dodatkiem kilku kropel olejku migdałowego. Najlepiej gdyby odżywka miała również właściwości prostujące, a olejek wzmocniłby ten efekt oraz zapobiegał przed suchością i puszeniem się włosów. Przed nałożeniem odżywki i użyciem szamponu w zasadzie polecić może jeszcze jeden dodatkowy ruch. Wymieszaj kubek mleka kokosowego z sokiem z cytryny i nałóż na włosy i skórę głowy, pozostawiając mieszankę na 20 minut. Doda to włosom gładkości i nawilżenia.

2. Czesanie włosów po umyciu, aż wyschną

Metoda ta może być stosowana osobno bądź jako kolejny krok po wykonaniu opisywanych powyżej czynności. Wystarczy czesać mokre włosy i pociągać dłońmi co kilka minut póki nie wyschną. Co prawda może to być dość czasochłonny sposób, szczególnie przy włosach gęstszych i grubszych, ale czego nie zrobi się dla ich zdrowego wyglądu, prawda? W dodatku może wzbogacić tę czynność korzystając z zimnego nawiewu suszarki, susząc włosy od góry.

3.Prostowanie nocne

Po umyciu włosów podziel je na dwie części, każdą związując w kucyka gumką tak, by znajdowała się ona tuż przy szyi. Następnie nałóż kolejną gumkę do włosów, tym razem na oba kucyki, związując je luźno 5cm poniżej poprzedniego wiązania. W ten sposób nakładaj kolejne gumki, aż dojdziesz do końca włosów. Należy uważać, by wiązać oba kucyki naprawdę bardzo luźno, by rano po iść ściągnięciu nie pozostały żadne odkształcenia.

3 sposoby na wyprostowanie włosów bez prostownicy
Ocen ten wpis

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *